[Rozmiar: 2892 bajtów]Tekst alternatywnyTekst alternatywnyTekst alternatywnyTekst alternatywnyTekst alternatywnyTekst alternatywnyTekst alternatywnyTekst alternatywny[Rozmiar: 1780 bajtów]
[Rozmiar: 467 bajtów]
Nawigacja
Portal
  Strona Główna
  Galeria
  Prezydium
  Zarządy Wojewódzkie
  Klauzula informacyjna
  Statut
  Kontakt
  Sprawy pracownicze

[Rozmiar: 331 bajtów]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
[Rozmiar: 331 bajtów]
Partnerzy
Lubelski Zarząd Wojewódzki

Forum Związków Zawodowych

Forum Korpusu Służby Cywilnej

Niezależny Portal Członków Korpusu Służby Cywilnej

[Rozmiar: 331 bajtów]
Security System 1.7 Š 2006 by BS-Fusion Deutschland
CTracker - cback.de


ŻYCIOWA PASJA...
Korzystając jeszcze chwilkę z aury Święta Policji 2021 chcielibyśmy podrzucić Wam lekturę najświeższego numeru specjalnego „Gazety Policyjnej”.Robimy to ponieważ zbyt często dopadają nas wszystkich troski i szarości dnia codziennego, o poziomie zarobków pracowników Policji już nawet nie wspominając.

Ale gdy tak pracujemy w tej naszej Policji to czasami mamy do czynienia z naprawdę pięknymi momentami, zwłaszcza gdy dochodzi do połączenia pracy zawodowej z życiową pasją. Tak jest w przypadku latania, przestworzy i naszych policyjnych śmigłowców.

Dlatego z przyjemnością polecamy akurat ten numer „Gazety Policyjnej”, który jest dostępny w postaci PDF tutaj: Gazeta Policyjna.

Na oficjalnej stronie Polska Policja dostępny jest również podcast: Gazeta Policyjna - 90 lat lotnictwa Policji.

Mało kto wie na przykład, że policyjni piloci to nie tylko funkcjonariusze. Są wśród nich także pracownicy, członkowie korpusu służby cywilnej.

I bądźmy szczerzy: fotografię z blekhołkiem to chciałby mieć każdy 😉

Zachęcamy do lektury, ponieważ czasopismo przygotowane przez pracowników i funkcjonariuszy Biura Komunikacji Społecznej KGP jest stoi naprawdę na wysokim poziomie.

PS. Lotnictwu Polskiej Policji, a zwłaszcza Zarządowi Lotnictwa Policji Głównego Sztabu Policji Komendy Głównej Policji, życzymy 100 lat‼


Źródło: Zarząd Komendy Głównej ZZPP


[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory lipiec 26 2021 20:10:50
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy!

Na mocy ustawy z dnia 21 lipca 1995 r. o zmianie ustaw: o urzędzie Ministra Spraw Wewnętrznych, o Policji, o Urzędzie Ochrony Państwa, o Straży Granicznej oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 1995 r. Nr 104, poz. 515), 26 lat temu do ustawy o Policji dodano artykuł 13b, w którym postanowiono: „Dzień 24 lipca ustanawia się Świętem Policji”.

Dlatego, obchodząc dzisiaj również NASZE święto, pragniemy Wam życzyć spokojnej i satysfakcjonującej pracy w Policji.

Życzymy aby nasza praca znalazła wreszcie właściwe odzwierciedlenie finansowe w oczach szefostwa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, w postaci godnych zarobków pracowników Policji.
Życzymy przy tym dobrych i sprawiedliwych przełożonych.

Życzymy również tego, aby oprócz służby niebieskiego i granatowego munduru naszej formacji, dostrzegano również naszą pracę i sumienne wykonywanie przez Was obowiązków służbowych.
Wszystkiego najlepszego Wam wszystkim!

Zarząd KGP Związku Zawodowego Pracowników Policji


Dołączamy się do życzeń Zarządu KGP, w których ujęte jest wszystko co Komisja Krajowa uważa za najważniejsze.


[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory lipiec 24 2021 14:50:16
CENTRALNE OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI
W dniu 21 lipca 2021 roku odbyły się centralne uroczystości Święta Polskiej Policji. Obchody zorganizowano na dziedzińcu Belwederu. Naszą organizację godnie reprezentowały Danuta HUS - Przewodnicząca Komisji Krajowej ZZPP oraz Dorota GIELECIŃSKA - Przewodnicząca Zarządu KGP ZZPP.
Tę 102. rocznicę utworzenia Polskiej Policji zaszczyciły swoją obecnością najwyższe władze państwowe miedzy innymi: Pan Prezydent RP Andrzej DUDA, Pani Wicemarszałek Sejmu Elżbieta WITEK, Pan Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz KAMIŃSKI, Pan Przewodniczący Komisji Sejmowej
Administracji i Spraw Wewnętrznych Wiesław SZCZEPAŃSKI oraz liczni wiceministrowie, posłowie i przedstawiciele duchowieństwa.Pierwszy zabrał głos gospodarz uroczystości gen. insp. dr Jarosław SZYMCZYK. Po przywitaniu wszystkich obecnych na uroczystości gości, podziękował funkcjonariuszom i pracownikom Policji za trudną i niewdzięczną służbę/pracę w Policji. Podsumował trud jaki wszyscy wnieśli w trakcie trwania pandemii oraz podkreślił jaką okrutna ofiarę poniosła Policja w postaci zgonów na COVID-19, gdyż na te chorobę zmarło 21 funkcjonariuszy i 27 pracowników Policji. Powiedział wiele ciepłych słów w kierunku pracowników Policji i wielokrotnie akcentował jak ciężko pracujemy i jak bardzo docenia naszą rolę w Policji. Następnie wręczono nominacje na stopnie generalskie 6 komendantom wojewódzkim Policji oraz Zastępcy Komendanta Głównego Policji.


Wręczono liczne odznaczenia funkcjonariuszom i pracownikom Policji, przekazane zostały wyróżnienia dla zwycięzców konkursu "Policjant, który mi pomógł" oraz odebrano ślubowanie od nowo przyjętych funkcjonariuszy garnizonu stołecznego. Następnie przyszła pora na wystąpienia gości.


Pierwszy wystąpił Pan Prezydent RP, następnie Pani Marszałek Sejmu i Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz został odczytany list od Premiera RP. W wystąpieniach podsumowano program modernizacji służb mundurowych i podkreślono konieczność kontynuacji tego programu. Ku naszej radości, we wszystkich wystąpieniach, usłyszeliśmy wiele miłych słów pod adresem pracowników Policji, w tym podziękowania za trudną, odpowiedzialną i niewidoczną pracę.Nawet taka okoliczność jak Święto Policji stała się dla naszych związkowych przedstawicielek pretekstem do rozmów o pracownikach Policji. Po oficjalnych uroczystościach udało się więc zamienić kilka słów z Panią Marszałek Sejmu Elżbietą WITEK, Panem Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji
Mariuszem KAMIŃSKIM oraz Przewodniczącym Komisji Sejmowej Administracji i Spraw Wewnętrznych Wiesławem SZCZEPAŃSKIM. Przewodniczące otrzymały deklaracje spotkania z Panem Ministrem SWiA oraz zwołania, wstępnie uzgodnionego na naszej ostatniej Komisji Krajowej w Skorzęcinie, ponadplanowego posiedzenia Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych dotyczącego kwestii związanych z obecnym stanem osobowym, finansowym oraz funkcjonowaniem pracowników Policji.


Zdjęcie Przewodniczących z Prezydentem RP: Marek KRUPA

Pozostałe zdjęcia i tekst: materiały własne KK ZZPP
[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory lipiec 22 2021 23:30:06
NASZA KORESPONDENCJA, OBECNOŚĆ W MEDIACH

Jak wcześniej informowaliśmy nie ma decydentów w naszym rządzie do których nasza organizacja nie wystosowała pisma, wniosku, apelu. Pomimo, iż rzadko otrzymujemy odpowiedzi na nasze apele tym razem otrzymaliśmy odpowiedź z Biura Premiera Mateusza Morawieckiego i Wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego.
Nie są to odpowiedzi jakich oczekiwaliśmy, jednakże dzięki nim zaistniała szansa, że Pan Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji - Mariusz Kamiński, pochyli się nad naszymi problemami o co od dawna zabiegamy. Z treścią pism można zapoznać się klikając TUTAJ i TUTAJ.

Nieustannie wszelkimi sposobami próbujemy nagłośnić trudną sytuację pracowników Policji, okazuje się, że najskuteczniej poprzez media. TUTAJ treść rozmowy z Przewodniczącą Komisji Krajowej Związku Zawodowego Pracowników Policji, którą na swych stronach zamieścił money.pl.[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory lipiec 17 2021 00:34:36
PRACE NAD PRZYSZŁOROCZNYM BUDŻETEM

W Radzie Dialogu Społecznego zakończyły się konsultacje podstawowych wskaźników makroekonomicznych na 2022 roku. W tym roku, także ze względu na zapowiadane rewolucyjne zmiany związane z Polskim Ładem, nie udało się dojść do porozumienia w sprawie założeń budżetu na 2022 rok i wskaźników wzrostu wynagrodzeń w sferze budżetowej.

Pracodawcy i związkowcy nie wypracowali wspólnego stanowiska w sprawie założeń budżetu na 2022 rok. - Wciąż trwający, równolegle do prac RDS, proces uzgodnień Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, jak również przedłużające się prace nad projektami ustaw związanymi z Polskim Ładem utrudniają rozmowy partnerów społecznych. Projekty te powinny zostać przekazane partnerom społecznym do konsultacji wraz z założeniami projektu budżetu państwa na rok 2022, ponieważ mają wpływ na prognozy ekonomiczne i podstawowe wielkości makroekonomiczne, w tym na PKB i inflację. Bez tych kluczowych informacji rozmowy partnerów społecznych są bardzo trudne – podkreśla prof. Jacek Męcina.

Pracodawcy i związkowcy nie wypracowali też wspólnego stanowiska w sprawie propozycji średniorocznych wskaźników wzrostu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej w 2022 rok. Wskazali jednak na konieczność podwyższenia wynagrodzeń, aby ochronić jakość administracji publicznej. Związkowcy chcieli podwyżki na poziomie 12 proc., a pracodawcy proponowali do 5,1 proc. Partnerzy społeczni wspólnie z resortem finansów postanowili rozpocząć prace nad nowymi zasadami wynagradzania w państwowej sferze budżetowej

Czytaj więcej na prawo.pl.[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory lipiec 14 2021 21:03:59
ZMARŁ NACZELNY KAPELAN POLICJI

źródło: policja.pl
[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory lipiec 09 2021 22:08:00
KOLEJNE INFORMACJE DOTYCZĄCE STUDIÓW PODYPLOMOWYCH

Niedawno informowaliśmy Was o podjęciu przez Komisję Krajową Związku Zawodowego Pracowników Policji cennej inicjatywy dotyczącej rozszerzenia oferty dydaktycznej Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie o studia podyplomowe z zakresu: administracja w jednostkach organizacyjnych Policji oraz finanse i logistyka w Policji.

TUTAJ prezentujemy pismo Zastępcy Dyrektora Biura Kadr, Szkolenia i Obsługi Prawnej Komendy Głównej Policji, Pana insp. Mariusza Burysia z dnia 6 lipca 2021 r., skierowanego do Pani Joanny Stec-Trzpil, Wiceprzewodniczącej Komisji Krajowej ZZPP.

Treść przedmiotowej korespondencji wskazuje, iż pion kadrowo-szkoleniowy centrali Policji z zainteresowaniem przyjął pomysł naszej organizacji związkowej. Co najistotniejsze jednak stwierdzono, iż „podjęto działania zmierzające do zainicjowania przez WSPol. w Szczytnie rozpoznania potrzeby edukacji potencjalnych odbiorców na kierunkach studiów, o które wnioskuje KK ZZPP oraz ocenę możliwości ewentualnego dopasowania oferty studiów podyplomowych do oczekiwań funkcjonariuszy i pracowników Policji o przedmiotowe kierunki nauczania”.

O postępach w tej sprawie będziemy informować.[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory lipiec 07 2021 22:17:35
STANOWISKO FZZ W SPRAWIE ZAMROŻENIA WSKAŹNIKA PŁAC W PAŃSTWOWEJ SFERZE BUDŻETOWEJ

Forum Związków Zawodowych - centrala związkowa, w ramach której zrzeszony jest Związek Zawodowy Pracowników Policji wystosowało stanowisko w sprawie propozycji rządu dot. zamrożenia wskaźnika płac w państwowej sferze budżetowej.
Stanowisko TUTAJ.


[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory lipiec 07 2021 22:07:14
WSPÓLNE DZIAŁANIE NA RZECZ PRACOWNIKÓW POLICJI!

Miło nam poinformować, iż 29 czerwca 2021 r. zawarto Porozumienie Organizacji Związkowych Reprezentujących Pracowników Policji.

Do tej jakże cennej inicjatywy przystąpiły Związek Zawodowy Pracowników Policji, Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Pracowników Policji, Związek Zawodowy Pracowników Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Publicznej oraz Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność”.

Liderzy związkowi bezpośrednio po zawarciu porozumienia wspólnie wystąpili do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Pana Mariusza Kamińskiego z postulatem pilnego spotkania oraz sformułowali 5 postulatów:

1) niezwłocznego wprowadzenia w życie „Programu rozwoju formacji resortu spraw wewnętrznych i administracji na lata 2022-2025”, ukierunkowanego na:
a) rozwój kapitału ludzkiego i zabezpieczenie środków na podwyżki dla pracowników służb mundurowych w kolejnych latach w celu urealnienia naszych wynagrodzeń, które od lat są zaniżone,
smiley systemową waloryzację, która uchroni nasze wynagrodzenia przed spadkiem ich wartości,
c) wyrównanie dysproporcji płacowych, będących efektem braku polityki płacowej,
d) progresywny charakter dodatków zadaniowych i specjalnych;

2) opracowanie i wdrożenie polityki płacowo-kadrowej dla pracowników Policji, gwarantującej systematyczny, coroczny wzrost wynagrodzeń oraz urealnienie wynagrodzenia do obecnych uwarunkowań rynkowych;

3) zagwarantowanie odrębnej puli środków finansowych przeznaczonych na wzrost wynagrodzeń dla pracowników Policji w wysokości co najmniej 1 500 zł brutto miesięcznie w relacji do pełnego etatu;

4) powołanie zespołu ds. oceny funkcjonujących rozwiązań w zakresie prawnym, finansowym i socjalnym dotyczącym pracowników Policji;

5) podjęcie prac legislacyjnych mających na celu uregulowanie statusu prawnego pracowników Policji w ustawie z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (Dz. U. z 2020 r. poz. 360 ze zm.).

Podkreślono również, iż bieżąca chwila to ostatni moment na podjęcie zaprezentowanych postulatów ponieważ od 1 stycznia 2022 r. prawie 50 % pracowników Policji będzie otrzymywać wynagrodzenie na poziomie płacy minimalnej.
O wystąpieniu do szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji został również poinformowany Komendant Główny Policji, Pan gen. insp. dr Jarosław Szymczyk. Z pismem tym można zapoznać się TUTAJ.


[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory lipiec 02 2021 21:38:02
PYTAMY, WNIOSKUJEMY... DZIELIMY SIĘ NASZĄ PRACĄ

W zasadzie nie ma decydenta w naszym rządzie od Premiera RP poczynając, a na ministrach, przewodniczących sejmowych komisji kończąc, do których nasza organizacja związkowa nie napisałaby pisma, wniosku, apelu o podjęcie prac nad problemami, z którymi borykają się pracownicy Policji. Zwracaliśmy uwagę zarówno na zagadnienie statusu pracowników, jak i wielkości osiąganych wynagrodzeń, które od wielu lat plasują nas na najniższej pozycji nie tylko w resorcie spraw wewnętrznych, ale również w całej sferze budżetowej.
Najwyraźniej nasi decydenci bardzo mocno wzięli sobie do serca zasadę, że dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach. My jednak powątpiewamy we wrażliwość serc tych "dżentelmenów", którzy nie odpowiadają słowem na wezwania związku reprezentującego blisko 25 tysięcy ludzi.

Zdegustowani, ale nie zrażeni nie ustajemy w działaniach i rozsyłamy nadal wnioski, przykładowy do MSWiA TUTAJ wraz z obszerną analizą sytuacji płacowej i kadrowej pracowników Policji. W analizie zawarte są wyliczone przez nas szacunkowe potrzeby finansowe na wzrost wynagrodzeń w ramach „Programu rozwoju służb mundurowych 2022-2025". Z wszystkimi dokumentami możecie się zapoznać TUTAJ.

Udostępniamy argumenty do wspólnej walki o domaganie się sprawiedliwego traktowania pracowników Policji, do dochodzenia swoich praw do godnego wynagradzania. Niech posłużą wszystkim organizacjom związkowym reprezentującym pracowników Policji do pracy nad poprawianiem warunków pracy i płacy naszej grupy zawodowej.
[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory czerwiec 30 2021 22:28:33
KSZTAŁCENIE PRACOWNIKÓW POLICJI

"...Wiedza jest jedyną rzeczą, która wzbogaca, a której nikt nie może nikomu odebrać..." Ignacy PADEREWSKI

Związek Zawodowy Pracowników Policji postawił sobie za cel podnoszenie kompetencji i umiejętności pracowników Policji poprzez kształcenie w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie i innych szkołach policyjnych.

Podnoszenie wiedzy = podnoszenie fachowości w zakresie wykonywanych obowiązków służbowych = lepsze argumenty dla ZZPP podczas żądań dot. podwyższania wynagrodzeń pracowników Policji.

Uważamy, że w przeważającej większości zadania realizowane przez pracowników, głównie służb logistycznych i wspomagających działalność Policji, wymagają wiedzy niebanalnej, do której trudno jest dotrzeć. W praktyce musi być ona zdobywana tylko poprzez dzielenie się wiedzą przez innych, bardziej doświadczonych pracowników/ funkcjonariuszy oraz głównie w drodze samokształcenia. Naszym zdaniem luka szkoleniowa z tego zakresu, zarówno w WSPol w Szczytnie, jak i pozostałych szkołach policyjnych, wymaga naprawy i zbudowania systemu kształcenia pracowników Policji. W tym celu złożyliśmy do Pani Komendant - Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie wniosek o utworzenie dwóch, nowych kierunków studiów podyplomowych z zakresu:
I. Administracja w jednostkach organizacyjnych Policji.
II. Finanse i logistyka w Policji.

Pismo do WSPol TUTAJ.

Ponadto zawnioskowaliśmy do Pana Komendanta Głównego Policji o objęcie patronatem przedsięwzięcia rozszerzenia oferty dydaktycznej WSPol. Pismo TUTAJ.

Pomimo niewiele mówiącej odpowiedzi uzyskanej od Pani Komendant - Rektor WSPol w Szczytnie TUTAJ, nie ustaliśmy w argumentowania naszych racji i oprócz kolejnego pisma - wniosku do kierownictwa Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, które jest do zapoznania TUTAJ, przekonywaliśmy podczas osobistych spotkań Pana Komendanta Głównego Policji do potrzeby upowszechnienia wśród kadry kierowniczej polskiej Policji każdego szczebla idei kształcenia i doskonalenia naszej grupy zawodowej (niestety od lat dochodziły do nas oddolne głosy, że pracownik Policji ma blokowaną możliwość nauki np. na studiach w WSPol w ramach skierowania).

Ku naszej ogromnej radości i dumie gen. insp. dr Jarosław SZYMCZYK wysłuchawszy naszych argumentów podjął decyzję o wystosowaniu pisma propagującego powyższą ideę inwestowania w pracowniczy kapitał polskiej Policji. Pismo TUTAJ.

Ponadto zagadnienie dotyczące możliwości wdrożenia specjalistycznych studiów podyplomowych, kursów itd. dla pracowników Policji zalecił objąć osobistym nadzorem Panu Pełnomocnikowi do kontaktów ze związkami zawodowymi dr. Tomaszowi SZANKINOWI. Zlecił również opracowanie założeń systemu kształcenia i doskonalenia pracowników Policji stałemu zespołowi do doskonalenia działań ukierunkowanych na ochronę praw pracowniczych oraz interesów zawodowych i materialnych pracowników Policji, powołanemu Decyzją Nr 21 Komendanta Głównego Policji z dnia 27 stycznia 2021 roku.
Przypominamy, że w składzie tego zespołu pracują dwie przedstawicielki naszego związku: Danuta HUS, jako członek zespołu oraz Joanna STEC-TRZPIL pełniąca w zespole funkcję sekretarza.
Gorąco dziękujemy Panu Generałowi za zrozumienie naszych potrzeb, wysłuchanie oddolnych głosów wyartykułowanych przez naszą organizację związkową i energicznie zabieramy się za pracę.


[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory czerwiec 28 2021 20:58:55
Strona 1 z 61 1 2 3 4 > >>
Reklama: Web Design Kacper Włodarczyk Kliknij Tutaj || CMS: PHP-Fusion & Extreme-Fusion || Design & Code: Kacper Włodarczyk