Nawigacja
Portal
  Strona Główna
  Galeria
  Prezydium
  Zarządy Wojewódzkie
  Klauzula informacyjna
  Statut
  Kontakt
  Sprawy pracownicze
  Facebook ZZPP

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
Partnerzy
Lubelski Zarząd Wojewódzki

Forum Związków Zawodowych

Forum Korpusu Służby Cywilnej

Niezależny Portal Członków Korpusu Służby Cywilnej





Security System 1.7 Š 2006 by BS-Fusion Deutschland
CTracker - cback.de


POSIEDZENIE KOMISJI KRAJOWEJ ZZPP W JACHRANCE
W dniach 14 - 16 października 2015 roku w Jachrance odbyło się posiedzenie Komisji Krajowej ZZPP. W pierwszym dniu obrad oprócz zagadnień proceduralnych na zaproszenie Przewodniczącej Danuty HUS w posiedzeniu udział wzięli brokerzy Robert CHRZANOWSKI - przedstawiciel KONSTANTY i Radosław MIELCZAREK - przedstawiciel MENTORA. Zaproszeni goście w bardzo przystępny sposób przedstawili nam nowy Program Ubezpieczeniowy "Policja 2015" dla funkcjonariuszy i pracowników Policji oraz członków ich rodzin.



W ramach konkursu ofert wybrano oferenta PZU, z którym umowę podpisały reprezentatywne organizacje związkowe: NSZZ Policjantów, ZZPP, NSZZP oraz ZZP MSWiAP. Nowe ubezpieczenie wejdzie w życie z dniem 01 stycznia 2016 roku.
W ciągu najbliższych 2-3 tygodni zostanie przygotowana oficjalna, w pełni profesjonalna prezentacja z przedstawieniem wariantów ubezpieczeń wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom Policji. Komisja Krajowa dzięki obecności ww. brokerów została już zapoznana ze szczegółami nowego ubezpieczenia. Sygnalitycznie informujemy, iż przedstawiona oferta ubezpieczeniowa jest dużo korzystniejsza w porównaniu do dotychczas obowiązującej "Policja 2008". Nowy program ubezpieczeniowy został dostosowany do specyfiki pracy/służby w Policji oraz rozszerzony m.in. o opiekę medyczną czyli gwarancję dostępu do usług oferowanych w ponad 1200 placówkach medycznych w całym kraju. W zależności od wybranego zakresu i składki opieka medyczna to nielimitowana, bez konieczności posiadania skierowania lekarskiego od lekarza pierwszego kontaktu - gwarancja skorzystania z porad lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej w ciągu do 2 dni od zgłoszenia, a w ciągu maxymalnie do 5 dni z porad lekarzy specjalistów. To również możliwość wykonania w krótkim terminie badań podstawowych i specjalistycznych badań diagnostycznych.

Kolejne dni pracy Komisji Krajowej przepełnione były ciężką pracą, która obfitowała w emocjonujące dyskusje oraz skutkowała podjęciem decyzji i planów działania Prezydium KK na najbliższe miesiące, jak również na 2016 rok. Gośćmi drugiego dnia obrad byli insp. dr Tomasz SZANKIN - pełnomocnik Komendanta Głównego Policji do kontaktów ze związkami zawodowymi oraz kol. Tadeusz CHWAŁKA - przewodniczący FORUM Związków Zawodowych.


IV DZIEŃ OTWARTY DLA SŁUŻBY CYWILNEJ
W dniu 9 października 2015 r. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie odbyło się spotkanie konsultacyjne pod hasłem ”Mniej wysiłku, więcej efektu" – IV Dzień Otwarty dla Służby Cywilnej. Zostało ono zorganizowane przez Szefa Służby Cywilnej Panią Minister Claudię TORRES - BARTYZEL. Podczas konsultacji indywidualnych z wyspecjalizowaną kadrą Departamentu Służby Cywilnej KPRM, Departamentu Prawnego KPRM oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej można było uzyskać informacje z następujących obszarów:

- Nabór do służby cywilnej.
- Stosunek pracy członka korpusu służby cywilnej.
- Oceny pracownicze, opisy i wartościowanie, IPRZ.
- Służba przygotowawcza, postępowanie kwalifikacyjne i mianowania w służbie cywilnej.
- Szkolenie w służbie cywilnej.
- Wynagrodzenia w służbie cywilnej.
- Obywatel.gov.pl i komunikacja.
- „Mniej wysiłku, więcej efektu” - zgłoś pomysł zmian w funkcjonowaniu służby cywilnej.

Natomiast w ramach prezentacji tematycznych zaprezentowane zostały kluczowe zmiany wprowadzone w związku z realizacją projektu "Mniej wysiłku, więcej efektu", Inicjatywy Obywatel oraz inne informacje, rekomendacje i propozycje działań związane z funkcjonowaniem służby cywilnej. W ramach prezentacji nastąpiły wystąpienia przedstawicieli Departamentu Służby Cywilnej i Departamentu Prawnego KPRM oraz znalazł się czas na pytania i odpowiedzi. Taką "wisienką na torcie" całego spotkania była możliwość zwiedzenia wystawy "Bartoszewski. 1922-2015. Więcej niż przyzwoitość". Dlatego bardzo jesteśmy dumni z faktu, że podczas takiej inicjatywy nie zabrakło przedstawicieli naszej organizacji związkowej. Z ramienia ZZPP w IV Dniu Otwartym dla Służby Cywilnej udział wzięły kol. Małgorzata KUBAK – ROSOŁOWSKA, kol. Joanna STEC – TRZPIL i kol. Magdalena WRZOSEK. Monitorujemy wszystkie przedsięwzięcia, podczas których możemy zdobyć nową wiedzę, nowe doświadczenie i przełożyć je na pracę związkową na rzecz całej grupy zawodowej jaką reprezentujemy.


PIKIETA - FINAŁ AKCJI PROTESTACYJNEJ 5-8 PAŹDZIERNIKA 2015 R.
W dniu 08 października br. przed Sejmem w Warszawie odbyła się pikieta związków zawodowych funkcjonariuszy i pracowników służb mundurowych czterech formacji podległych MSW oraz Służby Więziennej i Służby Celnej. Do stolicy przyjechało kilka tysięcy związkowców, którzy domagają się słowności od sfery rządzącej, ktora od lat zauważa potrzeby służb mundurowych lecz nie wprowadza swoich deklaracji w życie. Nie potrzebujemy "kiełbasy wyborczej", która jest nam podawana w dużych dawkach w ramach kampanii poprzedzającej 25 października br. Przypominamy, że jesteśmy apolityczni i jedyne czego się domagamy to honorowego zachowania osób, które rządzą Rzeczypospolitą Polską.

Przypominamy, że pikieta to finał akcji protestacyjnej, która trwała już od 05 października. Do rozstawionego pod Sejmem Miasteczka Mundurowego każdego dnia przybywało coraz więcej związkowów. W dniu 08 października br. podczas pikiety pod Sejmem specjalna delegacja, w skład której weszła nasza Przewodnicząca Komisji Krajowej Danuta HUS wręczyła pismo z postulatami Pani Marszałek Sejmu Małgorzacie KIDAWIE - BŁOŃSKIEJ.

"...Rządowi udało się połączyć nas w jedną siłę..." - powiedział rozpoczynając pikietę szef NSZZ Policjantów Grzegorz NEMS. Odegrany został hymn państwowy, wyrecytowana została rota ślubowania, a minutą ciszy uczciliśmy funkcjonariuszy poległych na służbie.
Związkowy komitet protestacyjny poinformował o skierowaniu do Premier Ewy KOPACZ wniosku o natychmiastowe zwiększenie budżetu służb mundurowych. Zwrócił się także do klubów parlamentarnych o zgłoszenie poprawek do budżetu na 2016 rok w zakresie zwiększenia wydatków służb mundurowych.

Komisja Krajowa Związku Zawodowego Pracowników Policji składa serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom pikiety, funkcjonariuszom wszystkich służb oraz pracownikom tych formacji, w tym szczególnie kolegom i koleżankom z naszej organizacji związkowej. Dobrze, że możemy na Was liczyć!
Chcielibyśmy również podziękować organizatorom oraz osobom pełniącym wartę w Miasteczku Mundurowym. Oto podziękowania, które złożył kol. Przewodniczacy ZG NSZZP Grzegorz NEMS:




PETYCJA DO PANI MARSZAŁEK SEJMU

Publikujemy treść Petycji, jaką Komitet Protestacyjny Służb Mundurowych przekazał podczas pikiety pani Marszałek Sejmu RP Małgorzacie KIDAWIE - BŁOŃSKIEJ.
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia kliknij TUTAJ.





PROTEST SŁUŻB MUNDUROWYCH
W dniu 05 października o godzinie 12:00 na ulicy Wiejskiej przed Sejmem Rzeczypospolitej Polskiej oficjalnie rozpoczęła swój protest Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych.

Rozstawione zostało tam "Miasteczko mundurowe", które do 08 października przez 24 godziny na dobę będzie zrzeszało przedstawicieli wszystkich prezydiów związków zawodowych reprezentujących funkcjonariuszy i pracowników Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Służby Więziennej, Służby Celnej i Biura Ochrony Państwa. Kumulacja akcji protestacyjnej zaplanowana jest na ostatni dzień to jest 08 października w godzinach 11:00 – 13:00 w formie pikiety.

Oto postulaty Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych, które oprócz rządu zostały rozesłane do wszystkich klubów parlamentarnych w celu zaproszenia do dialogu i wypracowania rozwiązań problemów, ktore uniemożliwiają godne realizowanie ustawowych zadań przez wszystkie zrzeszone w Federacji służby i pracowników:
OPINIA FORUM ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH DO BUDŻETU NA 2016 R.
Forum Związków Zawodowych – centrala związkowa, do której należy Związek Zawodowy Pracowników Policji, na swej stronie internetowej opublikowała opinię do BUDŻETU PAŃSTWA na 2016 r.

Wg FORUM: Biorąc pod uwagę zbliżające się wybory, a w ich efekcie możliwą zmianę polityki społeczno - gospodarczej państwa, projekt przyszłorocznego budżetu rodzi liczne wątpliwości. Forum Związków Zawodowych ocenia go z dużą rezerwą wskazując, iż jest nadmiernie optymistyczny, ryzykowny, balansujący - już na wstępie - na granicy realizacji.

Nas najbardziej interesuje opinia FORUM w zakresie, który dotyczy nas bezpośrednio, czyli kwestia zatrudnienia i płac w sferze budżetowej.

I tak w opinii centrali: Na fali przedwyborczych obietnic, pojawiła się propozycja odmrożenia w 2016 r. płac w sferze budżetowej oraz wzrost przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw o 3,8 proc.
Na podwyżki w sektorze publicznym ma być przeznaczone 2 mld zł. Wysokość tej kwoty świadczy jednak, że nie wszyscy pracownicy budżetówki mogą liczyć na podwyżki.
Brakuje danych co do sposobu, w jaki zostaną rozdysponowane te środki i dlaczego jest ich dokładnie tyle. Rodzi to niebezpieczeństwo naruszenia zasady sprawiedliwości społecznej, a w efekcie zagrożenie dla pokoju społecznego.


Z całą treścią opinii FZZ można się zapoznać klikając TUTAJ


Źródło: www.fzz.org.pl
FORUM ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH WSPIERA NASZE ŻĄDANIA
Forum Związków Zawodowych z najwyższą uwagą i niepokojem obserwuje prowadzone od kilku miesięcy negocjacje strony rządowej z organizacjami związkowymi służb mudurowych, w tym i ze Związkiem Zawodowym Pracowników Policji w sprawie zmian systemowych w formacjach mudurowych.

W dniu 7 września br. FZZ wystosowało stanowisko wspierające żądania organizacji związkowych służb mundurowych, które walczą o poprawę warunków pracy i płacy pracowników i funkcjonariuszy, co jest równoznaczne z walką o poprawę bezpieczeństwa obywateli, czyli nas wszystkich.

FZZ poprzez niniejsze stanowisko apeluje do Rządu RP o poważne potraktowanie wysuniętych przez organizacje związkowe żądań, bo bezpieczeństwo Państwa i obywateli powinno być dla wszystkich celem priorytetowym.

TUTAJ prezentujemy Stanowisko FZZ w całości.


Źródło: www.fzz.org.pl
SZUKAMY POMOCY U PREZYDENTA RP

Międzyzwiązkowe Porozumienie Organizacji Związkowych Reprezentujących Pracowników Policji w dniu 15 września 2015 roku zwróciło się z prośbą do Pana Prezydenta Andrzeja DUDY o wsparcie działań związanych wprowadzeniem nowej Ustawy o ustanowieniu „Programu modernizacji Policji w latach 2016 - 2019”.

Przypominamy, iż ustawa zakłada wprowadzenie przedsięwzięć zmierzających do stworzenia warunków do pełnej realizacji ustawowych zadań Policji poprzez poprawę skuteczności jej działań. Cele te mają być osiągnięte w wyniku: zakupu i wymiany sprzętu, budowy i remontów użytkowanych obiektów, jak również wzrost płac poprzez wzmocnienie motywacyjnego systemu uposażeń funkcjonariuszy i wynagrodzeń pracowników Policji.

W związku z powyższym MPOZ, w skład którego wchodzi nasza organizacja związkowa poprosiło Pana Prezydenta o pomoc w zagwarantowaniu zabezpieczenia w ustawie budżetowej na poszczególne lata 2016 - 2019 środków finansowych przeznaczonych na przeprowadzenie podwyżki płac dla: pracowników Policji średnio o 200,- zł na etat każdego roku objętego trwaniem ustawy (800,- zł. w ciągu 4 lat).

W piśmie tym przypomniana została deklaracja Pana Prezydenta:

„…zapewniam, że jako Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, jeśli zostanę wybrany na ten zaszczytny Urząd dzięki poparciu i zaufaniu Polaków, poprę ustawę o ustanowieniu nowego programu modernizacji służb mundurowych na najbliższe lata, poprzedni bowiem program wprowadzony ustawą z dnia 12 stycznia 2007 roku z dodatkową kwotą 6 mld 301 mln złotych przyniósł pozytywne efekty, ale wymaga on kontynuacji…”

Powyższy cyt. zaczerpnięty został z pisma Pana Prezydenta z dnia 07 maja 2015 roku skierowanego do Przewodniczącego Zarządu Głównego NSZZ Policjantów.

Treść całego pisma MPOZ dostępna jest po kliknięciu TUTAJ.

Liczymy, iż deklaracja Pana Prezydenta nie będzie gołosłowna i z niecierpliwością oczekujemy na odpowiedź.

RADA DIALOGU SPOŁECZNEGO ZASTĘPUJE KOMISJĘ TRÓJSTRONNĄ
11 września weszła w życie ustawa o Radzie Dialogu Społecznego. Od tego dnia pracodawcy, związki i rząd mogą zgłaszać członków nowego organu, których powoła prezydent Andrzej DUDA.

W dniu 27 sierpnia 2015 została ogłoszona ustawa z dnia 24 lipca 2015 r. o Radzie Dialogu Społecznego i innych instytucjach dialogu społecznego (Dz. U., poz. 1240). Sejm przyjął ustawę 24 lipca, a prezydent Bronisław KOMOROWSKI podpisał 3 sierpnia. Nowa Rada zastąpi Komisję Trójstronną i ma być szansą na nowe otwarcie dialogu społecznego w Polsce. W odróżnieniu od Komisji ma być ciałem niezależnym, w którym każda ze stron ma równe prawa. W Radzie - tak jak w Komisji - będą reprezentowane strony: rządowa, pracowników i pracodawców. W odróżnieniu od komisji ma być ona ciałem niezależnym, w którym każda ze stron ma równe prawa. Powołana 21 lat temu, obecna Trójstronna Komisja do Spraw Społeczno-Gospodarczych będzie istniała do czasu powołania pierwszego składu RDS.

Członków do Rady wskażą związki zawodowe: Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych, Forum Związków Zawodowych, w skład którego wchodzi Związek Zawodowy Pracowników Policji i NSZZ "Solidarność" - po ośmiu, a po sześciu organizacje pracodawców: Konfederacja Lewiatan, Pracodawcy RP, Business Centre Club i Związek Rzemiosła Polskiego. Premier wyznaczy ministrów, którzy znajdą się w Radzie. Wszystkich powoła prezydent, który będzie miał też w Radzie - z głosem doradczym - swojego przedstawiciela, podobnie jak prezesi NBP i GUS.

Zgodnie z ustawą w Radzie organizacje pracodawców i związki zawodowe będą mogły inicjować zmiany w prawie, jak również opiniować projekty ustaw i innych aktów prawnych. Będą mogły przedstawiać wspólne zapytania ministrom i wspólnie wnosić o zmianę lub wydanie ustawy oraz domagać się wysłuchania publicznego w sprawie projektu. Zyskają też prawo wspólnego występowania do Sądu Najwyższego o wykładnię przepisów prawa i do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie konstytucyjności ustaw.


Źródło: www.kadry.abc.com.pl
POROZUMIENIA ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH z KOMENDANTEM GŁÓWNYM POLICJI – CIĄG DALSZY
W nawiązaniu do komunikatu pt. „Podpisanie porozumienia z Komendantem Głównym Policji”
TUTAJ można zapoznać się z treścią POROZUMIENIA w sprawie współpracy Komendanta Głównego Policji z organizacjami związkowymi reprezentującymi pracowników Policji.

Natomiast TUTAJ z treścią POROZUMIENIA w sprawie określenia zasad współpracy Komendanta Głównego Policji i organizacji związkowych zrzeszających pracowników Komendy Głównej Policji.



Informujemy, iż w dniu 20 sierpnia 2015 roku w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie gen. insp. Krzysztof GAJEWSKI - Komendant Główny Policji zapoznał komendantów wojewódzkich Policji, stołecznego i szkół Policji z zapisami wymienionych porozumień podpisanych w dniu 13 sierpnia 2015 roku. Podkreślił rolę społecznej współpracy w rozwiązywaniu problemów pracowników i zarekomendował taką praktykę: podpisywanie analogicznych porozumień przez wszystkich komendantów jednostek organizacyjnych Policji w całym kraju.

Moralnym obowiązkiem komendantów jest podjęcie współpracy z reprezentatywnymi organizacjami związkowymi w zakresie doskonalenia działań ukierunkowanych na ochronę praw pracowniczych, interesów zawodowych, materialnych, socjalnych i kulturalnych pracowników Policji, a także emerytów i rencistów oraz członków ich rodzin.



Związek Zawodowy Pracowników Policji ze swej strony deklaruje niesłabnące zaangażowanie w pozyskiwanie środków na wynagrodzenia dla pracowników Policji, które wyposażą kadrę kierowniczą w narzędzia niezbędne do motywowania pracowników Policji i zahamują proces migracji wykwalifikowanej kadry pracowniczej do sektora prywatnego.


PODWYŻKI 2016

Międzyzwiązkowe Porozumienie Organizacji Związkowych Reprezentujących Pracowników Policji (MPOZ) w dniu 30 lipca br. wystosowało do Pani Minister Spraw Wewnętrznych pismo z przypomnieniem ustaleń dokonanych na pierwszym posiedzeniu Rady Dialogu Społecznego: "...MSW zapewniło stronę związkową, że od stycznia 2016 roku podwyżkami zostaną objęci funkcjonariusze i pracownicy cywilni służb mundurowych. Szczegóły dotyczące wysokości tych kwot zostaną przedstawione w najbliższym czasie, do ok. 3 tygodni..." MPOZ poprosiło o informację dotyczącą zapowiadanych szczegółów związanych z tak emocjonującym nas zagadnieniem. Pismo TUTAJ.

W dniu 13 sierpnia br. Pan Jakub BEDNAREK - Pełnomocnik Ministra ds. Kontaktów ze Związkami Zawodowymi odpisał na powyższe zapytanie MPOZ. MSW określiło kwotę przeznaczoną na podwyżki wynagrodzeń dla pracowników cywilnych Policji na 44.431 tys. zł. Jednocześnie poinformowało, że tryb i zasady podziału środków na podwyżki zostaną opracowane do końca września br. Pismo TUTAJ.

Jak widać MSW potrafi dozować emocje i lakonicznie udziela nam informacji. Ponownie więc musimy uzbroić się w cierpliwość i zaczekać na kolejne dane, które być może tym razem okażą się bardziej szczegółowe.

Strona 92 z 109 << < 89 90 91 92 93 94 95 > >>
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Engine: Extreme Fusion IV
Theme by Hell modified Kacper W.