Nawigacja
Portal
  Strona Główna
  Galeria
  Prezydium
  Zarządy Wojewódzkie
  Klauzula informacyjna
  Statut
  Kontakt
  Sprawy pracownicze
  Facebook ZZPP

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
Partnerzy
Lubelski Zarząd Wojewódzki

Forum Związków Zawodowych

Forum Korpusu Służby Cywilnej

Niezależny Portal Członków Korpusu Służby Cywilnej





Security System 1.7 Š 2006 by BS-Fusion Deutschland
CTracker - cback.de


Pismo do Posła Jarosa
Ostatnie poczynania Pana Posła Jarosa dotyczące działalności związków zawodowych w Polsce spowodowały, że zostało skierowane do niego pismo wyrażające nasze zdanie w tym zakresie oraz zawierające pytania, na które oczekujemy odpowiedzi. Aby zapoznać się z pismem kliknij
TUTAJ.

We wrześniu - MANIFESTACJE!
W dniu 14 maja 2013 r. został powołany Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy FZZ, OPZZ i NSZZ Solidarność.

Na posiedzeniu w dniu 11 lipca 2013 r. omówiono planowane na 11-14 września wspólne akcje protestacyjno-strajkowe. Na kolejnych posiedzeniach ustalono szczegóły tych akcji, z którymi można się zapoznać w komunikacie, po kliknięciu:
TUTAJ.

Wniosek do Ministerstwa Finansów o udzielenie informacji publicznej
W dniu 08 lipca br. nasza organizacja związkowa wystosowała do Ministerstwa Finansów wniosek o udzielenie informacji publicznej na 11 pytań. Ich treść możemy przeczytać w wystosowanym przez Przewodniczącą Komisji Krajowej Związku Zawodowego Pracowników Policji Danutę Hus KOMUNIKACIE.

W dniu 2 sierpnia 2013 roku otrzymaliśmy odpowiedź podpisaną przez Dyrektora Biura Dyrektora Generalnego. Treść pisma stanowi załącznik nr 1 do komunikatu, aby przeczytać jego treść klikaj kolejno strony: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8.

W załączonym powyżej komunikacie można przeczytać nasz komentarz do otrzymanych odpowiedzi.

Nie pozostawiając tego tematu na takim etapie ponownie wystosowaliśmy pismo do Ministerstwa Finansów - załącznik nr 2, aby go przeczytać kliknij TUTAJ.

UMOWY O ODPOWIEDZIALNOŚCI MATERIALNEJ ZA POWIERZONE MIENIE
W dniu 14 czerwca br. kol. Danuta HUS - Przewodnicząca Komisji Krajowej ZZPP w Katowicach wystosowała pismo do insp. Tomasza SZANKINA - Pełnomocnika Komendanta Głównego Policji do kontaktów ze związkami zawodowymi w sprawie zawierania przez Komendantów wojewódzkich/miejskich/powiatowych Policji w kraju umów o odpowiedzialności materialnej za powierzone mienie.

Dla przypomnienia informujemy, że temat cedowania odpowiedzialności za mienie jednostki wzbudza wiele kontrowersji szczególnie, gdy dotyczy np. osób - pracowników Policji zatrudnionych na stanowiskach wykonawczych - nie mających nic wspólnego z kierowaniem zespołami ludzkimi. Zgodnie z umowami o odpowiedzialności materialnej pracownicy stają się odpowiadającymi za bardzo drogie wyposażenie np. informatyczno - łącznościowe (sprzęt komputerowy, serwerownie itp.), które stanowi narzędzie pracy wielu osób.

Pan Pełnomocnik, któremu na Zjeździe Delegatów ZZPP w dniu 06 czerwca br. w Szczyrku nasza organizacja związkowa przedstawiła szeroko przedmiotowe zagadnienie - zadeklarował, iż przeanalizuje temat i odniesie się do zgłaszanych przez nas problemów.

Liczymy na pomoc i ewentualne ujednolicenie procedur w całym kraju, ponieważ dowolna interpretacja przepisów powoduje zrzucanie największej odpowiedzialności na „szeregowego” pracownika - z czym bardzo mocno się nie zgadzamy.


J.S-T.
Krajowy Zjazd Delegatów ZZPP, Szczyrk 5 - 7 czerwca 2013 r.


W dniach 05 - 07 czerwca 2013 roku w Szczyrku odbył się Krajowy Zjazd Delegatów Związku Zawodowego Pracowników Policji.

Celem Zjazdu było wprowadzenie zmian w statucie ZZPP oraz wybranie władz na nową kadencję 2013 - 2017.

W wyniku demokratycznych wyborów główną szefową Związku została ponownie kol. Danuta HUS. Nowo wybranej Przewodniczącej KK serdecznie gratulujemy i życzymy sił do dalszej ciężkiej i niedocenianej pracy na rzecz wszystkich pracowników zatrudnionych w Policji.

Oto w całości skład nowo wybranego prezydium:

Przewodnicząca: Danuta HUS
Wiceprzewodniczący: Józef ĆWIKLIŃSKI
Wiceprzewodniczący: Ryszard WOŁOSZCZAK
Wiceprzewodnicząca: Joanna STEC – TRZPIL
Sekretarz: Małgorzata KUBAK
Skarbnik: Karina GARBACZEWSKA

Wybrana została również Krajowa Komisja Rewizyjna w składzie:

Przewodniczący: Jerzy SPOSÓB
Członek: Barbara PIETRZAK
Członek: Mirosław GRUK

Zdjęcia ze Zjazdu można obejrzeć w GALERII.
Wspólne stanowisko związków zawodowych ws.przyszłorocznych wynagrodzeń
Związki zawodowe przyjęły 23 maja 2013 r. wspólne stanowisko dotyczące: przyszłorocznej płacy minimalnej, wzrostu wynagrodzeń oraz waloryzacji rent i emerytur. W imieniu Forum Związków Zawodowych (do którego należy Związek Zawodowy Pracowników Policji) podpisał je Przewodniczący FZZ Tadeusz Chwałka.

Treść stanowiska dostępna po kliknięciu tutaj.




źródło: www.fzz.org.pl
WSPOL otwiera dla nas swe podwoje!
Bardzo cieszy nas otrzymana ostatnio korespondencja z Komendy Głównej Policji. Zastępca Dyrektora Gabinetu Komendanta Głównego Policji Komendy Głównej Policji insp. Tomasz SZANKIN poinformował nas, iż od roku akademickiego 2014/2015 w uchwałach rekrutacyjnych WSPOL w Szczytnie zostanie uwzględnione zapotrzebowanie pracowników cywilnych na studia niestacjonarne w tejże uczelni.

Z treścią otrzymanego pisma można zapoznać się klikając tutaj.


Co z naszą nauką w WSPOL?
Jest reakcja Komendy Głównej Policji na nasze pismo dotyczące umożliwienia studiowania w ramach skierowania w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie pracownikom Policji. Sprawa nabrała toku, teraz trwają konsultacje.

Cieszymy się, że coś się dzieje w tej kwestii i jest dobra wola strony służbowej, aby nam tą naukę umożliwić. Zgodnie z informacją zawartą w piśmie podpisanym przez Zastępcę Dyrektora Biura Kadr i Szkolenia KGP insp. Tomasza SZANKINA – będziemy informowani o poczynionych ustaleniach.

Z treścią pisma można zapoznać się klikając tutaj.


ŻYCZENIA WIELKANOCNE

WSPol w Szczytnie też dla cywili?
W nawiązaniu do tematyki poruszonej przez Joannę STEC - TRZPIL - członka Komisji Krajowej ZZPP na posiedzeniu w dniu 21 lutego br. w Kazimierzu Dolnym, w którym udział wzięli m.in.: Zastępca Komendanta Głównego Policji ds. logistyki oraz Lubelski Komendant Wojewódzki Policji - w dniu 26 lutego br. przygotowaliśmy pismo adresowane do insp. A. LETKIEWICZA dotyczące prośby o uruchomienie procedury zmierzającej do umożliwienia pracownikom Policji rozwoju zawodowego poprzez odbywanie nauki na studiach w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie w ramach skierowania.

Przypomnijmy, iż na chwilę obecną oferta szkoleniowa WSPol w Szczytnie jest adresowana dla funkcjonariuszy służb podległych Ministrowi Spraw Wewnętrznych, w tym policjantów - w ramach skierowania, czyli bez ponoszenia opłat za świadczone usługi edukacyjne, zakwaterowanie i wyżywienie na terenie uczelni oraz przyznaną rekompensatą finansową za koszty związane z przejazdami i dojazdami do szkoły. Natomiast osoby cywilne ponoszą opłaty w wysokościach określonych w zasadach rekrutacji. Do tego dochodzą wydatki związane z zapewnieniem dojazdów, noclegów i wyżywienia. Łącznie koszty podnoszenia kwalifikacji przekraczają budżety, jakimi dysponują pracownicy Policji - grupa zawodowa najgorzej opłacana w całej administracji publicznej.

Mając na uwadze realizowanie dyspozycji art. 76 ust. 1 pkt 6 Ustawy z dnia 21 listopada 2008 roku o służbie cywilnej /Dz. U. Nr 227, poz. 1505 - z późniejszymi zmianami/ określający obowiązek członka korpusu służby cywilnej polegający na rozwijaniu wiedzy zawodowej oraz zapisy rozdziału V Standardów zarządzania zasobami ludzkimi w służbie cywilnej stanowiące załącznik do Zarządzenia Nr 3 Szefa Służby Cywilnej z dnia 30 maja 2012 roku w sprawie standardów zarządzania zasobami ludzkimi w służbie cywilnej dot. opracowywania i realizacji indywidualnych programów rozwoju zawodowego w urzędzie - Związek Zawodowy Pracowników Policji jako organizacja statutowo zobligowana do podejmowania inicjatyw zmierzających do poprawy organizacji pracy proponujemy zburzenie jednej z barier administracyjnych, którą jest niemożność kształcenia się pracowników Policji w WSPol w Szczytnie w ramach skierowania.

Kolejną przesłanką uzasadniającą naszą inicjatywę jest potraktowanie doskonalenia kadr Policji jako istotnego elementu o charakterze motywacyjnym. Pracodawca przy braku innych narzędzi motywujących pracowników do efektywniejszej pracy oraz dbający o jedność środowiska policyjnego, na które w równym stopniu składają się zarówno policjanci, jak i pracownicy winien doceniać inicjatywę chętnych do nauki pracowników oraz stworzyć im jak najbardziej optymalne warunki do rozwoju zawodowego.

Podsumowując: widząc w tym zakresie dyskryminację pracowników Policji, którzy w wielu jednostkach organizacyjnych Policji realizują tożsame zadania i obowiązki służbowe co funkcjonariusze - poprosiliśmy o zwrócenie uwagi na przedstawiony problem i domagamy się rozpoczęcia działań naprawiających ten stan rzeczy.


KK Kazimierz Dolny, 20-22.02.2013 r.



W dniach 20 – 22 lutego br. Lubelski Zarząd Wojewódzki gościł na terenie swojego działania: w Domu Dziennikarza w Kazimierzu Dolnym Komisję Krajową Związku Zawodowego Pracowników Policji.




Program obrad, na który składało się:

- podsumowanie działalności KK w 2012 roku,
- przyjęcie sprawozdania Krajowej Komisji Rewizyjnej za ubiegły rok,
- przyjęcie sprawozdania finansowego za 2012 r. oraz planu finansowego na
rok bieżący,
- omówienie współpracy z firmami „Mentor” i „Konstanta”,
- podsumowanie współpracy z FORUM,
- fundusz prewencyjny PZU,
- relacja z narady kierowniczej z dnia 10 stycznia br.
- problemy w poszczególnych Zarządach Wojewódzkich,

został zrealizowany w całości.

Dzięki dyscyplinie pracy podczas obrad udało się również przeanalizować aktualny statut ZZPP i opracować zmiany, które zostaną przedstawione na Konferencji Delegatów zaplanowanej na czerwiec br.

Zwieńczeniem 2-go dnia posiedzenia KK ZZPP była wizyta zaproszonych
gości:

- insp. dr hab. Arkadiusza LETKIEWICZA – Zastępcy Komendanta Głównego Policji ds. logistyki,
- Jana GAŁADYKA – Pełnomocnika Komendanta Głównego Policji ds. kontaktów ze związkami zawodowymi,
- nadinsp. Igora PARFIENIUKA – Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji,
- kom. Dariusza KRUKA – I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Puławach.

Tematyka części obrad, w której wzięli udział ww. goście dotyczyła:

- problemu wydziałów transportu i pracowników w nich zatrudnionych, w tym pomysłu najmu długoterminowego samochodów dla Policji, co w przyszłości wyeliminowałoby opłaty za ubezpieczenie i naprawy usterek,
-lakonicznie o CUL, który przez dwa lata działalności wygenerował 15 mln długu,
- prac nad włączeniem 145,- zł na stałe do wynagrodzenia od 2014 roku dla pracowników Policji na pełnym etacie i analogicznie mniejszej kwoty dla pracowników Policji zatrudnieniowych w niepełnym wymiarze czasu pracy,
- sprawy komisariatów specjalistycznych i zatrudniania w nich pracowników w Korpusie Służby Cywilnej,
- umożliwieniu korzystania pracownikom Policji z oferty szkoleniowej Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie,
- medalach i odznaczeniach dla pracowników Policji,
- wielkościach mnożników w KSC w województwie śląskim.

Po kliknięciu TUTAJ można zobaczyć zdjęcia z posiedzenia KK.


J.S-T.
Strona 97 z 107 << < 94 95 96 97 98 99 100 > >>
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Engine: Extreme Fusion IV
Theme by Hell modified Kacper W.