[Rozmiar: 2892 bajtów]Tekst alternatywnyTekst alternatywnyTekst alternatywnyTekst alternatywnyTekst alternatywnyTekst alternatywnyTekst alternatywnyTekst alternatywny[Rozmiar: 1780 bajtów]
[Rozmiar: 467 bajtów]
Nawigacja
Portal
  Strona Główna
  Galeria
  Prezydium
  Zarządy Wojewódzkie
  Klauzula informacyjna
  Statut
  Kontakt
  Sprawy pracownicze

[Rozmiar: 331 bajtów]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
[Rozmiar: 331 bajtów]
Partnerzy
Lubelski Zarząd Wojewódzki

Forum Związków Zawodowych

Forum Korpusu Służby Cywilnej

Niezależny Portal Członków Korpusu Służby Cywilnej

[Rozmiar: 331 bajtów]
Security System 1.7 Š 2006 by BS-Fusion Deutschland
CTracker - cback.de


KONDOLENCJE

[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory grudzień 12 2019 21:16:25
ŚWIĘTY MIKOŁAJ W KOMENDZIE GŁÓWNEJ POLICJI

Zarząd KGP Związku Zawodowego Pracowników Policji kolejny już rok z rzędu zaangażował się w organizację i sponsoring spotkania Świętego Mikołaja z dziećmi, wnukami pracowników i funkcjonariuszy Komendy Głównej Policji.

7 grudnia br. w budynku KGP przy ulicy Domaniewskiej rozbrzmiewał śmiech dzieciaków. Tańce, uściski, wspólne zdjęcia ze Świętym Mikołajem, kolędy, gry i zabawy - niczego nie zabrakło w tym wyjątkowym dniu. Nikt nie wyszedł z pustymi rękami. Święty i jego elfy przygotowali upominki dla każdego. Worek Mikołaja z prezentami był tak ogromny, że niebieskie policyjne elfy musiały mu pomóc w dźwiganiu. Naprawdę niezapomniane chwile zostały uwiecznione na wspólnych fotografiach.

Jesteśmy dumni z naszego Zarządu KGP ZZPP, który świetnie realizuje statutowe cele związku. Doskonałym tego przykładem jest przedstawiona inicjatywa spotkania dzieci naszych kolegów i koleżanek z KGP ze Świętym Mikołajem jako działalność idealnie spełniająca zadanie integrowania środowiska policyjnego.
Źródło: KGP /foto: Marek Krupa


[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory grudzień 10 2019 23:33:55
2020 ROK - BLISKO CORAZ BLIŻEJ
Koniec obchodów 100. rocznicy powstania Policji Państwowej to początek naszego jubileuszu. W 2020 roku Związek Zawodowy Pracowników Policji obchodzi swoje 20-lecie.

Oto nasz kalendarz na ten zbliżający się wielkimi krokami nowy rok.


[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory grudzień 07 2019 12:28:11
GALA PODSUMOWUJĄCA OBCHODY 100. ROCZNICY POWOŁANIA POLICJI PAŃSTWOWEJ

W dniu 3 grudnia 2019 roku w Teatrze Królewskim w Starej Oranżerii w Łazienkach Królewskich w Warszawie odbyła się gala podsumowująca obchody 100. rocznicy powołania Policji Państwowej. Szereg tegorocznych wydarzeń rocznicowych zostało zwieńczonych tym wyjątkowym wydarzeniem, w którym udział wzięli m.in. Marszałek Sejmu Elżbieta WITEK, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz KAMIŃSKI oraz Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław SZYMCZYK. Naszą organizację związkową reprezentowały: Przewodnicząca Komisji Krajowej ZZPP Danuta HUS, Wiceprzewodnicząca Komisji Krajowej ZZPP Joanna STEC-TRZPIL oraz Przewodnicząca Zarządu KGP ZZPP Dorota GIELECIŃSKA.
Podczas gali zostały wręczone statuetki osobom wspierającym Policję w codziennej służbie. Wyróżnienia wręczono w następujących kategoriach: „Z historią w nowoczesność”, „Serce dla Policji”, „Nie ma Policji bez historii”, „Policja w literaturze”, „Policja – sport – prestige” oraz „Tradycja w służbie ludziom i ojczyźnie”. Wśród nagrodzonych znaleźli się m.in. Pani Marszałek Sejmu, Pan Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, poseł Grzegorz PIECHOWIAK, prezes Zarządu Lang Team Czesław LANG, prezesi Stowarzyszeń Rodzina Policyjna 1939 roku z Warszawy, Łodzi i Katowic: Anna WESOŁOWSKA, Jarosław OLBRYCHSKI i Teresa BRACKA, prezes Zarządu Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach Irena ZAJĄC oraz pisarka Katarzyna PUZYŃSKA.
Orkiestra reprezentacyjna KGP, występy artystyczne, w tym koncert Haliny MŁYNKOWEJ to tylko kilka z atrakcji uświetniających tę Galę. Najważniejsze jednak, co chcielibyśmy podkreślić z tego wieczoru to są według nas zdania adresowane do obecnych wystosowane przez Panią Marszałek Sejmu Elżbietę WITEK, która podkreślała równą rolę w budowaniu bezpieczeństwa w państwie polskim, jaką mają i funkcjonariusze i pracownicy Policji.
Równie ważne dla nas są słowa Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława SZYMCZYKA, który na zakończenie tej wyjątkowej uroczystości zaadresował swoje szczególne podziękowania dla związków zawodowych działających w Policji. Zarówno tych policyjnych, jak i pracowniczych. Zauważenie naszej pracy i wysiłku związkowego wkładanego w poprawianie warunków służby i pracy to miłe docenienie, a podkreślenie tego podczas obchodów 100-lecia Policji Państwowej to prawdziwa nobilitacja.


Źródło: www.policja.pl, materiały własne
Zdjęcia: Jacek HEROK - Policja 997 oraz materiały własne


[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory grudzień 04 2019 21:58:00
27 GRUDNIA DNIEM WOLNYM OD PRACY W URZĘDACH ADMINISTRACJI RZĄDOWEJ

Jak informuje Serwis Służby Cywilnej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów 27 grudnia będzie dniem wolnym od pracy w urzędach administracji rządowej ‼️

W zamian urzędy będą otwarte 14 grudnia w sobotę.


Źródło: https://dsc.kprm.gov.pl


[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory grudzień 01 2019 21:15:15
ZZPP W WALCE O WYNAGRODZENIA PRACOWNIKÓW POLICJI

W dniu 13 listopada 2019 roku Sejm RP powołał nowy skład Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych. Aktualnie liczy ona 33 posłów.
Przewodniczącym Komisji został poseł Wiesław SZCZEPAŃSKI (Lewica), natomiast 5 zastępcami przewodniczącego zostali: Arkadiusz CZARTORYSKI (PiS), Jerzy POLACZEK (PiS), Edward SIARKA (PiS), Zdzisław SIPIERA (PiS), Tomasz SZYMAŃSKI (KO).
Pozostały skład komisji dostępny jest na stronie sejm.gov.pl.
Komisja Krajowa Związku Zawodowego Pracowników Policji do każdego z 33 posłów wchodzących w skład Komisji, wystosowała pisma, w których oprócz gratulacji związanych z objęciem tak odpowiedzialnych stanowisk, przybliżone zostały zagadnienia związane z funkcjonowaniem pracowników w Policji. Załączyliśmy materiał o wynagrodzeniach pracowników Policji, który uzmysłowi posłom problemy, z jakimi boryka się od lat nasze środowisko pracownicze.


Liczymy, że nasza inicjatywa polegająca na upowszechnianiu wiedzy m.in. na temat zagrożeń, jakie niesie ze sobą brak konkurencyjności wynagrodzeń pracowników Policji otworzy wśród parlamentarzystów dialog i rozpocznie konstruktywne działania polegające na zwiększeniu środków w budżecie Policji na wynagrodzenia pracowników Policji już od 2020 roku.


[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory listopad 23 2019 22:13:51
ŻYCZENIA[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory listopad 10 2019 12:52:35
DZIEŃ SŁUŻBY CYWILNEJ W KOMENDZIE Głównej POLICJI


Z okazji obchodzonego od 19 lat Dnia Służby Cywilnej Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław SZYMCZYK oraz Szef Służby Cywilnej Dobrosław DOWIAT-URBAŃSKI wręczyli odznaczenia i wyróżnienia pracownikom Policji.
W roku setnej rocznicy powstania Policji Państwowej uroczyste obchody Dnia Służby Cywilnej zorganizowano 8 listopada w reprezentacyjnej Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.


W tym dniu 5 pracowników odebrało Medal za Długoletnią Służbę, nadany postanowieniem Prezydenta RP Andrzeja DUDY, a 19 osób oznaczonych zostało Medalem za Zasługi dla Policji (złotym, srebrnym lub brązowym).
5 pracownikom pełniącym funkcje kierownicze Komendant Główny Policji przyznał nagrody motywacyjne i listy gratulacyjne, podobnie jak i 10 działaczom związkowym reprezentującym pracowników Policji. 4 z wyróżnionych przez Komendanta Głównego Policji to nasi reprezentanci, zaangażowani w pracę społeczną na rzecz środowiska pracowników w Policji i wybrani do władz Związku Zawodowego Pracowników Policji szczebla krajowego, jak i Zarządu KGP. Z rąk Pana Komendanta Głównego Policji oraz Szefa Służby Cywilnej listy gratulacyjne odebrały: Danuta HUS, Joanna STEC-TRZPIL, Dorota GIELECIŃSKA i Wiesława BIERNACIK.


Szczególnie gratulujemy Panu Tomaszowi SZANKINOWI, wyróżnionemu listem gratulacyjnym Komendanta Głównego Policji. Cieszy, że nie tylko w naszej ocenie Panu Pełnomocnikowi Komendanta Głównego Policji do kontaktów ze związkami zawodowymi należy się wyjątkowe uznanie i podziękowanie.

Największą grupę nagrodzonych stanowili jednak szeregowi pracownicy Policji – nagrody i listy w Auli Kryształowej SGGW odebrało łącznie 49 osób.

Na koniec podziękowania otrzymali również pracownicy, którzy wystąpili w filmie "PRACA PASJA CZŁOWIEK" wyświetlonym na początku uroczystości. Przypominamy, że z inicjatywy naszej organizacji związkowej Komendant Główny Policji zlecił wykonanie filmu o pracownikach w Policji. Można obejrzeć go TUTAJ. Gorąco polecamy, a realizatorom i "aktorom" gratulujemy i z dumą informujemy, że czworo z nich to nasi związkowcy.

Po wręczeniu nagród głos zabrał Szef Służby Cywilnej Dobrosław DOWIAT-URBAŃSKI, który w swym przemówieniu podkreślił rolę korpusu urzędniczego w funkcjonowaniu formacji mundurowych.
"...Służba Cywilna powołana jest w Polsce po to, aby zapewnić sprawność i ciągłość funkcjonowania instytucji państwowych. Choć kojarzymy ją głównie z ministerstwami i najwyższymi urzędami, to pracownicy są również w formacjach mundurowych, w tym w Policji. Codziennie wspierają w działaniu funkcjonariuszy i to również dzięki nim Policja odnosi tak dobre wyniki w zwalczaniu przestępczości oraz cieszy się szacunkiem i poparciem społecznym. Za to właśnie serdecznie Państwu dziękuję, a w przededniu Narodowego Święta Niepodległości życzę funkcjonariuszom i pracownikom jak najwięcej sukcesów w życiu zawodowym i osobistym...".

Następnie głos zabrał Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław SZYMCZYK:
"... Cieszę się, że w tym szczególnym roku, roku setnej rocznicy powstania Policji Państwowej, mogę stanąć przed Państwem, nisko się pokłonić i podziękować za Wasz codzienny trud i wysiłek wkładany w funkcjonowanie ogromnej, ponad studwudziestotysięcznej formacji. Dziękuję Wam za pracę, której bardzo często nie widać, ale nie byłoby żadnego sukcesu polskiej Policji i – mówię to z pełną odpowiedzialnością – nie byłoby polskiej Policji gdyby nie pracownicy cywilni. Bądźcie więc przekonani, że kiedy tylko słyszycie o jakimkolwiek sukcesie – poczynając od zwykłej interwencji, a na zabezpieczeniu ogromnych imprez masowych kończąc – że jest w nich również Wasza ogromna zasługa. Możecie zawsze chodzić z wysoko uniesioną głową i być dumni z tego, co robicie dla formacji i dla Polaków. Mam też świadomość, jak bardzo nieadekwatne do profesjonalizmu i zaangażowania są Wasze zarobki i obiecuję, że będę robił wszystko, aby ten stan zmienić i uposażenie uległo zwiększeniu..."


Nie zabrakło również słów dedykowanych dla nas działaczy związkowych, bez których zdaniem Pana Generała Jarosława SZYMCZYKA nie byłoby możliwe poprawianie warunków pracy i płacy pracowników Policji. Nazywani zostaliśmy niewidzialnym sercem formacji, bo choć nasza praca jest często niedostrzegana, to bez nas funkcjonowanie Policji byłoby praktycznie niemożliwe.
Bardzo serdecznie Panu Komendantowi dziękujemy za zrozumienie naszej misji i docenienie wysiłku.


Po zakończeniu uroczystości specjalnie dla zgromadzonych gości koncert dała Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.


Źródło: materiały własne oraz www.policja.pl


[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory listopad 10 2019 12:49:24
"PRACA PASJA CZŁOWIEK" FILM O PRACOWNIKACH POLICJI

Z dumą informujemy, że z inicjatywy naszej organizacji związkowej i po akceptacji pomysłu przez insp. gen. dra Jarosława SZYMCZYKA - Komendanta Głównego Policji został nakręcony film o pracownikach w Policji.
Z okazji 11 listopada - dnia, w którym obchodzone jest, oprócz Święta Niepodległości, również Święto Służby Cywilnej i Święto Pracowników Policji, Gabinet Komendanta Głównego przygotował krótki obraz filmowy, który przybliża zawód pracownika w Policji. Pomimo tego, że przez 7 minut nie ma możliwości pokazania wszystkich stanowisk pracowniczych to jednak pomysł i jego realizacja zasługują na uznanie i podziękowanie.


Wielki ukłon za pokazanie nas, niewidzialnych na co dzień, a jednak niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania polskiej Policji.

Związek Zawodowy Pracowników Policji gorąco zaprasza do obejrzenia filmu pt. "Praca Pasja Człowiek".

TUTAJ znajdziecie przekierowanie na YouTube, gdzie został on już upubliczniony.

Polecamy![Rozmiar: 417 bajtów]
marjory listopad 09 2019 14:39:05
POŻEGNANIE ŚP. SEBASTIANA I ANNY DLUGOSZÓW
W dniu 8 listopada br. odbyły się uroczystości pogrzebowe Śp. Sebastiana DŁUGOSZA - naczelnika Wydziału Utrzymania Systemów Informatycznych Policyjnych i Krajowych Biura Łączności i Informatyki Komendy Głównej Policji oraz jego żony Ani, tragicznie zmarłych w wypadku samochodowym.

Przedstawiciele Zarządu KGP Związku Zawodowego Pracowników Policji - wraz z ogromną liczbą funkcjonariuszy i pracowników Policji wzięli udział w tych podniosłych, ale bardzo smutnych uroczystościach.

Pomimo ogromu tej tragedii pragniemy zakomunikować, że Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Pan Mariusz KAMIŃSKI, na podstawie decyzji nr 8/K/2019 z dnia 6 listopada 2019 r. nadał pośmiertnie Panu Sebastianowi Długoszowi Złoty Medal Za Zasługi Dla Policji.


Reprezentujący polską Policję w trakcie tych uroczystości pogrzebowych I Zastępca Komendanta Głównego Policji Pan nadinsp. Dariusz AUGUSTYNIAK, odczytał list Szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, w którym podkreślono, iż Naczelnik Sebastian DŁUGOSZ był wybitnym fachowcem w zakresie systemów teleinformatycznych Policji oraz że znacząco przyczynił się do rozwoju naszej formacji w tym zakresie.

Pragniemy podkreślić, iż Pan Naczelnik Sebastian DŁUGOSZ znakomicie i godnie reprezentował postawę profesjonalnego pracownika Policji. Awansował od najniższych szczebli - zaczynał jako zwyczajny pracownik pionu informatyki w Policji. Dzięki swojej wiedzy, zaangażowaniu oraz umiejętnościom tworzenia znakomitych relacji interpersonalnych doszedł do wysokich funkcji kierowniczych w Komendzie Głównej Policji.

Polska Policja pożegnała dziś wspaniałego i życzliwego człowieka oraz znakomitego fachowca... Będzie nam go bardzo brakowało...

Cześć Ich Pamięci. Niech spoczywają w pokoju.

W związku z licznie wpływającymi zapytaniami kierowanymi do Nas uprzejmie informujemy, iż nie kończymy zbiórki środków finansowych przeznaczonych dla Patryka i Stasia, dzieci Śp. Sebastiana i Anny. Jeżeli gestem serca pragniecie wesprzeć nas w tej akcji szczegóły znajdziecie w komunikacie znajdującym się poniżej.

O zakończeniu zbiórki poinformujemy. Bardzo Wam dziękujemy za okazaną chęć wsparcia dzieciaków w tej trudnej sytuacji.


Źródło: Zarząd KGP Związku Zawodowego Pracowników Policji


[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory listopad 09 2019 14:11:42
POTRZEBNA POMOC
Pan Sebastian Długosz pełniący funkcję naczelnika Wydziału Utrzymania Systemów Informatycznych Policyjnych i Krajowych Biura Łączności i Informatyki Komendy Głównej Policji w dniu 27 października 2019 r. wraz z małżonką poniósł śmierć w wyniku tragicznego wypadku drogowego.

Małżeństwo oraz dwójka ich synów w wieku 2 i 9 lat, brali udział w bardzo tragicznym w skutku wypadku, do którego doszło na drodze krajowej numer 61 w miejscowości Kołaki (woj. mazowieckie) na trasie Ostrołęka-Różan. W wyniku czołowego zderzenia samochodu osobowego, którym podróżowała rodzina, z autokarem, na miejscu śmierć poniósł pracownik Komendy Głównej Policji. Natomiast jego małżonka do długiej reanimacji została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala w Warszawie, gdzie podczas operacji niestety również zmarła.

Nagła śmierć małżeństwa bardzo skomplikowała sytuację rodzinną i jest niezwykle bolesna dla ich najbliższych. Może też stać się przyczyną obniżenia dotychczasowego poziomu życia małoletnich dzieci. Dlatego też zorganizowanie koleżeńskiej zbiórki mającej na celu zebranie środków finansowych doraźnie wesprze rodzinę zmarłych w tak trudnych życiowych chwilach. Pozwoli także sfinansować nagłe potrzeby dzieci przed uzyskaniem należnych im świadczeń m.in. z ubezpieczenia społecznego.

Pan Sebastian Długosz był osobą życzliwą, lubianą i cieszącą się szacunkiem wśród przełożonych i współpracowników, głównie za swój profesjonalizm i chęć udzielania wsparcia koleżeńskiego. Natomiast jako pracownik był bardzo wysoko ceniony przez kierownictwo Komendy Głównej Policji m.in. za wykazywaną bezwarunkową dyspozycyjność i skuteczność w działaniu. Posiadał bardzo dużą wiedzę specjalistyczną z zakresu systemów informatycznych Policji, którą z powodzeniem wykorzystywał podczas codziennej pracy.
Apelujemy do Koleżanek i Kolegów o wpłacanie datków, które zostaną przekazane dla opiekunów osieroconych dzieci.

Oto nr konta Zarządu KGP Związku Zawodowego Pracowników Policji, na który jest możliwe wpłacanie datków pieniężnych, z dopiskiem: "Dla Patryka i Stasia Długoszów": 88116022020000000328253525.


[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory listopad 06 2019 22:34:13
Strona 12 z 60 << < 9 10 11 12 13 14 15 > >>
Reklama: Web Design Kacper Włodarczyk Kliknij Tutaj || CMS: PHP-Fusion & Extreme-Fusion || Design & Code: Kacper Włodarczyk