[Rozmiar: 2892 bajtów]Tekst alternatywnyTekst alternatywnyTekst alternatywnyTekst alternatywnyTekst alternatywnyTekst alternatywnyTekst alternatywnyTekst alternatywny[Rozmiar: 1780 bajtów]
[Rozmiar: 467 bajtów]
Nawigacja
Portal
  Strona Główna
  Galeria
  Prezydium
  Zarządy Wojewódzkie
  Klauzula informacyjna
  Statut
  Kontakt
  Sprawy pracownicze

[Rozmiar: 331 bajtów]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
[Rozmiar: 331 bajtów]
Partnerzy
Lubelski Zarząd Wojewódzki

Forum Związków Zawodowych

Forum Korpusu Służby Cywilnej

Niezależny Portal Członków Korpusu Służby Cywilnej

[Rozmiar: 331 bajtów]
Security System 1.7 Š 2006 by BS-Fusion Deutschland
CTracker - cback.de


INTERWENCJA ZZPP W SPRAWIE PRAC KOMISJI INWENTARYZACYJNYCH

Związek Zawodowy Pracowników Policji otrzymał wiele sygnałów w sprawie prac komisji inwentaryzacji w jednostkach Policji, które działają wg ustalonych harmonogramów pomimo trwania pandemii COVID-19. Po dokonaniu weryfikacji zgłaszanych sytuacji okazało się, że we wszystkich województwach, które są objęte działaniem naszej organizacji związkowej, występuje ten sam problem. Komisje inwentaryzacyjne faktycznie pracują w normalnym trybie. Wiąże się to m.in. z wyjazdami składów komisji, często nawet ponad 6-osobowymi, do jednostek terenowych, co zwiększa ryzyko zarażenia siebie i innych wirusem SASR-CoV-19.


W związku z powyższym Danuta HUS - Przewodnicząca Komisji Krajowej ZZPP podjęła interwencję u Komendantów Głównych Policji, gdyż uważamy, że odroczenie prac tych komisji nie zaważy na prawidłowym funkcjonowaniu polskiej Policji, a przełoży się na ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa w naszym środowisku służby i pracy.

Pismo do zapoznania TUTAJ.[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory listopad 10 2020 11:51:46
WYSTĄPIENIE ZZPP DO PRZEWODNICZĄCEGO KOMISJI SEJMOWEJ ADMINISTRACJI I SPRAW WEWNĘTRZNYCH

Zapraszamy do zapoznania się z wystąpieniem Przewodniczącej Komisji Krajowej Związku Zawodowego Pracowników Policji, Pani Danuty Hus do Przewodniczącego Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych Pana Wiesława SZCZEPAŃSKIEGO.

Można to zrobić klikając TUTAJ.

Wystąpienie - wniosek dotyczy zrównania przyznanych świadczeń dla funkcjonariuszy i pracowników Policji w sytuacji zachorowania na COVID-19, zastosowania wobec nas kwarantanny czy izolacji.[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory listopad 05 2020 17:50:21
ROZPORZĄDZENIE W SPRAWIE NADANIA SZCZEGÓLNYCH UPRAWNIEŃ PRACOWNIKOM LABORATORIÓW OPUBLIKOWANE!

Zgodnie z naszymi zapowiedziami z sierpnia br. wchodzi w życie rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie w sprawie uprawnień szczególnych przysługujących niektórym kategoriom członków korpusu służby cywilnej.

W dniu 3 listopada br. w Dzienniku Ustaw opublikowana została treść rozporządzenia TUTAJ.

Przypominamy, iż tyle lat procedowana zmiana stanowi realizację zainicjowanych przez związki zawodowe regulacji, umożliwiających rekompensatę pracy w warunkach szczególnie uciążliwych lub szkodliwych dla zdrowia, członkom służby cywilnej zatrudnionym w laboratoriach kryminalistyki. Obecnie członkowie korpusu służby cywilnej nie byli objęci uprawnieniami, które posiadali od lat funkcjonariusze Policji pełniący służbę w tych laboratoriach, realizując często te same obowiązki służbowe co zatrudnieni tam członkowie korpusu służby cywilnej.

Zmiana w rozporządzeniu przyznaje adekwatne do policjantów uprawnienia członkom korpusu służby cywilnej.

Podkreślamy i przypominamy ponownie, iż nowelizacja przedmiotowego rozporządzenia jest efektem wielu lat pracy organizacji związkowych, w tym również prac Podzespołu do spraw oceny funkcjonujących rozwiązań w zakresie prawnym, finansowym i socjalnym dotyczących pracowników, działającym przy Ministrze Spraw Wewnętrznych i Administracji, w którym aktywnie uczestniczyły dwie przedstawicielki naszej organizacji związkowej: Danuta HUS i Joanna STEC-TRZPIL.

To duży sukces związkowy, który podsumowuje 20 lat prac nad udowadnianiem, że Policja to nie tylko funkcjonariusze.


[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory listopad 05 2020 00:11:56
PISMO W SPRAWIE ZASAD PRACY W TRAKCIE COVID 19

[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory listopad 03 2020 23:08:43
WYSTĄPIENIE PRZEWODNICZĄCEJ KOMISJI KRAJOWEJ ZZPP DO MARSZAŁEK SEJMU RP.

Niniejszym zachęcamy do zapoznania się z wystąpieniem Przewodniczącej Komisji Krajowej Związku Zawodowego Pracowników Policji, Pani Danuty Hus do Marszałek Sejmu RP Pani Elżbiety Witek.

Można to zrobić klikając TUTAJ.źródło: https://www.facebook.com/ZarzadKGPZZPP[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory październik 21 2020 19:53:20
MISTRZ MOWY POLSKIEJ
Mistrz Mowy Polskiej to program społeczny, którego celem jest popularyzacja języka polskiego i uhonorowanie nagrodami osób – które, według powszechnie uznanych kanonów, zasługują na miano Mistrzów Mowy Polskiej.

Program stworzono w grudniu 2000 roku. W jury konkursu zasiadali jak dotąd tacy wybitni eksperci, w tym językoznawcy, jak Jerzy Bralczyk, Bolesław Faron, Andrzej Markowski, Jan Mazur, Jan Miodek, Walery Pisarek, Jerzy Podracki, Halina Zgółkowa. Spośród nominowanych wybierani są 2-4 zwycięzcy, którzy otrzymują tytuł Mistrza Mowy Polskiej. W dziesięcioletniej historii programu przyznawano również nagrody specjalne, takie jak Wawrzyn Mowy Polskiej, Mistrzyni Rozmowy Polskiej, Mistrzyni Mowna, Mistrz Wymowy Polskiej. Oprócz nagród przyznawanych przez grono specjalistów wręczane są również nagrody Vox Populi, będące plebiscytem, w którym głosują czytelnicy, internauci i widzowie telewizyjni.

Jesteśmy ogromnie dumni, że naszą formacją dowodzi osoba nominowana w tym konkursie. W pełni podzielamy tę nominację i gratulujemy gen. insp. dr. Jarosławowi SZYMCZYKOWI - Komendantowi Głównemu Policji, który o swoim znalezieniu się w gronie kandydatów do wyróżnienia wypowiada się TUTAJ.
Związek Zawodowy Pracowników Policji zaprasza więc serdecznie do głosowania Vox Populi TUTAJ., na naszego Komendanta, który zdobywając tę nagrodę promuje nie tylko piękno i poprawność językową, ale również kulturę i poziom całego naszego policyjnego środowiska.

Na zakończenie cytujemy słowa organizatorów, które w pełni wyrażają również nasze zdanie ma temat całego przedsięwzięcia:
"...Jesteśmy przekonani, że nawet w tak trudnych czasach nie możemy zapominać o naszej tożsamości, której wyrazem jest stała troska o piękno języka polskiego jako narzędzia porozumiewania się i tworzenia kultury narodowej..."


Źródło: wikipedia.org oraz mistrzmowy.pl

[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory październik 17 2020 19:49:48
POTRZEBNA POMOC


Link do zrzutki TUTAJ.


[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory wrzesień 22 2020 20:47:15
KOMENDANT MÓWI


[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory wrzesień 17 2020 18:44:50
ROZPORZĄDZENIE W SPRAWIE WYSOKOŚCI MINIMALNEGO WYNAGRODZENIA ZA PRACĘ W 2021 r.

Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2021 r., przedłożone przez Ministra rodziny, pracy i polityki społecznej.

W 2021 r. minimalne wynagrodzenie za pracę wyniesie 2,8 tys. zł. Oznacza to wzrost o 200 zł w stosunku do najniższej płacy, która obowiązuje w 2020 r. (2,6 tys. zł).

W rezultacie, w 2021 r. minimalne wynagrodzenie będzie stanowić 53,2 proc. prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej na 2021 r.

W 2021 r. minimalne wynagrodzenie będzie wyższe o 7,7 proc. w stosunku do najniższej płacy, która obowiązuje w 2020 r.

Obecnie w Polsce najniższe wynagrodzenie otrzymuje ok. 1,7 mln osób.

Zgodnie z rozporządzeniem, w 2021 r. minimalna stawka godzinowa dla określonych umów cywilnoprawnych wyniesie 18,30 zł. Oznacza to wzrost o 1,30 zł w stosunku do 2020 r. (17 zł).
(...)

Rozporządzenie wejdzie w życie 1 stycznia 2021 r.


Źródło: www.premier.gov.pl


[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory wrzesień 16 2020 16:35:12
PYTAMY MINISTRA O NASZE POROZUMIENIE
Dla przypomnienia treść porozumienia TUTAJ.
[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory wrzesień 10 2020 23:39:27
PRZEGLĄD PRASY

Polecamy artykuł Katarzyny BARTMAN w dziale Gospodarka money.pl pod tytułem: "Walka o podwyżki w budżetówce. Związkowcy i pracodawcy mówią jednym głosem".

Cytujemy za autorką tekstu:
"Płace w budżetówce muszą w przyszłym roku wzrosnąć o 10 proc. – takiej zgodności pomiędzy pracodawcami i związkowcami nie było już od dawna. Rząd natomiast chce zamrozić wynagrodzenia na poziomie tegorocznym.

- Jeśli nie będzie podwyżek wynagrodzeń w budżetówce w przyszłym roku, czekają nas trzy scenariusze: radykalizacja nastrojów i kolejne strajki, odpływ najlepiej wykwalifikowanych pracowników tego sektora, co oznacza jeszcze większe obniżenie jakości usług publicznych oraz strajki włoskie, czyli: pracuję tak, jak mi płacą - wylicza jednym tchem Andrzej RADZIKOWSKI przewodniczący OPZZ.

Podkreśla, że takiej zgodności, jaka była na ostatniej Radzie Dialogu Społecznego pomiędzy pracodawcami i związkowcami, dawno już nie było.

- Wszystkie trzy największe centrale związkowe wydały odezwę do rządu. Domagamy się w niej 10-procentowej podwyżki dla budżetówki. Jeśli ona nie nastąpi, wielu pracowników z wyższym wykształceniem może zarabiać mniej niż będzie wynosić najniższa krajowa - ostrzega RADZIKOWSKI.

Podobnego zdania jest też Grzegorz SIKORA z Forum Związków Zawodowych. Zwraca on uwagę na potężne rozwarstwienie zarobków w sektorze publicznym. - Kadra w urzędach centralnych i spółkach skarbu państwa zarabia po 30-40 tys. zł miesięcznie, a pracownicy socjalni przyznają podopiecznym zapomogi, które są wyższe od ich pensji. Do czego to doprowadzi?! - zastanawia się związkowiec.

Dodaje, że w ciągu ostatnich 5 lat, na ulice wychodzili głównie przedstawiciele sektora usług publicznych, czyli zawodów, gdzie pracodawcą jest państwo, a nie przedsiębiorcy.

- W szkołach, na posterunkach policji i w szpitalach nie ma kim zastąpić osób, które przechodzą na emerytury. Nikt nie chce pracować za te głodowe stawki - uważa SIKORA.

Przypomnijmy, wg danych GUS z lipca br. pielęgniarka zarabia średnio 3510 zł brutto, policjant w oddziale prewencji - 4500 zł, nauczyciel kontraktowy - 2940 zł, a pośrednik w urzędzie pracy 2750 zł.
Z kolei referent w administracji publicznej dostaje 2 780 zł, kierownik referatu - 5500 zł, a naczelnik wydziału 6750 zł.

- W czasie ostatniego spotkania w Radzie Dialogu Społecznego wiceminister finansów Piotr PATKOWSKI przekonywał nas, że średnie zarobki w budżetówce wynoszą 5800 zł miesięcznie. To oburzające - relacjonuje RADZIKOWSKI.

(...)

Co ciekawe, z pracownikami budżetówki zaczynają się też solidaryzować przedstawiciele pracodawców. Dla nich również istotna jest jakość usług świadczona przez ZUS, urzędy skarbowe oraz samorządy.

- Dla pracodawców jakość usług publicznych to klucz do poprawy warunków prowadzenia działalności gospodarczej i lepszego radzenia sobie z kryzysem gospodarczym - zaznacza prof. Jacek MĘCINA, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan.

Dodaje, że sfera budżetowa to przecież w ogromnej części ochrona zdrowia, edukacja, szkolnictwo wyższe, wreszcie administracja. Zwłaszcza że rząd zakłada w przyszłym roku przyrost PKB na poziomie 4 proc., a inflację w wysokości 1,8 proc.

Zdaniem prof. MĘCINY skoro w czasie kryzysu rząd proponuje skokowy wzrost płacy minimalnej, tym bardziej należy upomnieć się o waloryzację wynagrodzeń w sferze budżetowej. Niskie płace w budżetówce ograniczają i tak mało wydolny system usług publicznych."


Źródło: www.money.pl


[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory sierpień 23 2020 17:17:20
Strona 6 z 61 << < 3 4 5 6 7 8 9 > >>
Reklama: Web Design Kacper Włodarczyk Kliknij Tutaj || CMS: PHP-Fusion & Extreme-Fusion || Design & Code: Kacper Włodarczyk