[Rozmiar: 2892 bajtów]Tekst alternatywnyTekst alternatywnyTekst alternatywnyTekst alternatywnyTekst alternatywnyTekst alternatywnyTekst alternatywnyTekst alternatywny[Rozmiar: 1780 bajtów]
[Rozmiar: 467 bajtów]
Nawigacja
Portal
  Strona Główna
  Galeria
  Prezydium
  Zarządy Wojewódzkie
  Klauzula informacyjna
  Statut
  Kontakt
  Sprawy pracownicze

[Rozmiar: 331 bajtów]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
[Rozmiar: 331 bajtów]
Partnerzy
Lubelski Zarząd Wojewódzki

Forum Związków Zawodowych

Forum Korpusu Służby Cywilnej

Niezależny Portal Członków Korpusu Służby Cywilnej

[Rozmiar: 331 bajtów]
Security System 1.7 Š 2006 by BS-Fusion Deutschland
CTracker - cback.de


KPRM chce badać wynagrodzenia w służbie cywilnej
Kancelaria Prezesa Rady Ministrów we współpracy z HRM Partners S.A. planuje w okresie lipiec-listopad 2010 r. przeprowadzić badanie wynagrodzeń w służbie cywilnej w porównaniu do wynagrodzeń w pozostałych urzędach administracji publicznej oraz sektorach gospodarki. Badanie realizowane będzie w ramach projektu „Wartościowanie stanowisk pracy oraz zmiany w systemie wynagrodzeń administracji rządowej”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego (Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet V. Dobre rządzenie, Działanie 5.1 Wzmocnienie potencjału administracji rządowej, Poddziałanie 5.1.1 Modernizacja systemów zarządzania i podnoszenie kompetencji kadr).
W ramach badania przewidziane jest wybranie stanowisk, które zostaną poddane badaniu oraz sporządzenie ich skróconych opisów, zdefiniowanie bazy podmiotów, do których będzie skierowane badanie, opracowanie bazy danych, przyporządkowanie stanowisk pracy metodą job matching w ramach bezpośrednich spotkań z przedstawicielami podmiotów objętych badaniem, pozyskanie danych od tych podmiotów oraz przeprowadzenie analizy porównawczej i sporządzenie Raportu Końcowego.

źródło: dsc.kprm.gov.pl


[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory lipiec 06 2010 20:33:34
Forum Pracowników Korpusu Służby Cywilnej
Serdecznie zachęcam wszystkich pracowników do odwiedzania Forum Pracowników Korpusu Służby Cywilnej. Działalność forum została doceniona przez Departament Służby Cywilnej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W najnowszym Przeglądzie Służby Cywilnej ukazał się artykuł o tym forum. Niestety tworzy je znikoma ilość pracowników cywilnych Policji, a warto aby nasza grupa zawodowa była zauważana, forum daje nam takie możliwości. Skoro wspomina o nim Departament Służby Cywilnej w tak ważnej publikacji, piszmy, a być może tak wąska grupa jaką tworzymy będzie bardziej zauważana, doceniana? Szczerze zachęcam.

O forum można przeczytać więcej na stronie 24 Przeglądu Służby Cywilnej:
PRZEGLĄD


Zaś klikając TUTAJ przeniesiesz się na stronę FORUM.


[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory czerwiec 30 2010 21:45:11
Komisja Krajowa w Sobótce
W dniach 25-26.06.2010 r. w Sobótce miało miejsce posiedzenie Komisji Krajowej ZZPP. Przedmiotem obrad była sytuacja pracowników cywilnych Policji oraz sprawozdanie z pracy prezydium, w którym to przedstawiono jakie kroki zostały i będą podjęte w celu poprawy tej sytuacji. Szeroko omawiano sprawę Instytucji Gospodarki Budżetowej oraz to w jaki sposób Związek zamierza czuwać nad posuwającymi się w sprawie IGB pracami.


W galerii można obejrzeć zdjęcia z posiedzenia komisji.


[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory czerwiec 30 2010 21:36:19
Nie dajemy spokoju ministrowi...
Ponieważ nie otrzymaliśmy odpowiedzi na nasze poprzednie pismo skierowane do Pana Ministra, piszemy i monitujemy w sprawie sytuacji pracowników cywilnych Policji. Chcemy, aby zauważano nas i traktowano poważnie

Klikając TUTAJ można zapoznać się z treścią pisma skierowanego do ministra.


[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory maj 30 2010 21:47:06
KGP tnie, a my się sprzeciwiamy!
Kolejne pismo. Zdecydowanie nie powinniśmy pozostawiać bez komentarza tego, co dzieje się z naszymi premiami 3%, naszej sytuacji materialnej, ani tego, co dzieje się w Polskiej Policji. Chcemy aby zauważono, że nie jest nam to wszystko obojętne. Domagamy się zdecydowanego działania Komendanta Głównego Policji w tych kwestiach. Zachęcamy do zapoznania się z pismem, które można przeczytać klikając TUTAJ.


[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory maj 20 2010 18:15:32
Pracownicy na podróże służbowe dostaną wyższe diety
O 30 proc. wzrośnie dieta oraz ryczałt za nocleg w czasie delegacji. Wyższe będą też diety przysługujące na służbową podróż zagraniczną. Za dobę podróży służbowej pracownik otrzyma 30 zł diety służbowej, czyli o 7 zł więcej niż obecnie. Ryczałt na nocleg w czasie delegacji wzrośnie z 34,50 do 45 zł, a na dojazd lokalnymi środkami komunikacji – z 4,60 zł do 6 zł. Tak wynika z projektu rozporządzenia ministra pracy i polityki społecznej w sprawie wysokości oraz warunków ustalania należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej na obszarze kraju oraz poza granicami kraju. Zastąpi ono dwa dotychczasowe rozporządzenia, które regulowały odrębnie zwrot kosztów delegacji krajowych i zagranicznych.

źródło: http://praca.gazetaprawna.pl


[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory maj 17 2010 22:49:33
O wynagrodzeniach pracowników cywilnych piszemy do ministra...
Realizując uchwałę Komisji Krajowej a przede wszystkim wyrażając troskę o dochody pracowników cywilnych Policji wystosowaliśmy pismo do Ministra spraw Wewnętrznych i Administracji Jerzego Millera. Od wielu już lat pracownicy cywilni Policji stanowią grupę pracowniczą posiadającą najniższe wynagrodzenie w tzw. sferze budżetowej. Przez szereg lat organizacje związkowe działające w Policji bezskutecznie zabiegają o poprawę sytuacji tej grupy, lecz kolejne rządy odkładają w czasie kwestię poprawy warunków płacy pracowników Policji - a powód jest wciąż ten sam: brak środków w budżecie. Każdy kolejny minister naszego resortu nawet nie próbuje poprawić dramatycznej sytuacji pracowników Policji, tłumacząc się trudną sytuacją finansową kraju, bez podejmowania żadnego działania w kierunku zmiany zastanej rzeczywistości. Nasza obserwacja wskazuje jednak, iż pomimo tego tzw. kryzysu, niektóre grupy pracownicze otrzymały wzrost wynagrodzeń np. nauczyciele, administracja samorządowa. Frustracja naszego środowiska stale wzrasta. Oczekujemy na informacje na temat planów, które zamierza Pan Minister przedsięwziąć w celu poprawy naszej sytuacji, unormowania warunków pracy i płacy, czym zapewni prawidłowe funkcjonowanie nie tylko policyjnej administracji, lecz również całego organu, jakim jest Polska Policja. Całość pisma można przeczytać klikając TUTAJ.


[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory maj 17 2010 22:25:49
Sprawy zapomóg z PZU ciąg dalszy...
Aby potwierdzić, iż nasze zdanie w sprawie zapomóg wypłacanych z funduszu prewencyjnego PZU jest słuszne, przedstawiamy opinię prawną dotyczącą tego zagadnienia. Można ją przeczytać klikając TUTAJ.


[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory kwiecień 25 2010 23:09:42
Wiceszef policji zablokował wypłatę zapomogi rodzinie Andrzeja Struja
Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez zastępcę komendanta głównego policji trafi do warszawskiej prokuratury na początku przyszłego tygodnia - ustalili reporterzy śledczy RMF FM. Policyjni związkowcy twierdzą, że inspektor Andrzej Trela mógł przekroczyć uprawnienia. Chodzi o zablokowanie wypłaty zapomogi rodzinie zamordowanego policjanta Andrzeja Struja. Więcej o tej sprawie można przeczytać na stronie RMF FM - KLIKNIJ.


[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory kwiecień 08 2010 10:37:40
Premie 3% - ważne opinie.
Strona związkowa otrzymała odpowiedzi z Państwowej Inspekcji Pracy oraz z Forum Związków Zawodowych dotyczące nurtujących nas tematów w sprawie sposobu wykorzystania środków funduszu nagród. Aby przeczytać te pisma - kliknij tutaj.

[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory kwiecień 07 2010 21:28:36
Nowości w "sprawach pracowniczych".
W zakładce sprawy pracownicze zamieściliśmy informację o egzaminie na urzędnika mianowanego, który w tym roku odbędzie się dnia 3 lipca w Warszawie. Zamieściliśmy również nowe Rozporządzenie Rady Ministrów z 2 lutego 2010r. w sprawie zasad wynagradzania pracowników niebędących członkami korpusu służby cywilnej zatrudnionych w urzędach administracji rządowej i pracowników innych jednostek.

[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory marzec 31 2010 21:57:18
Strona 60 z 61 << < 57 58 59 60 61 >
Reklama: Web Design Kacper Włodarczyk Kliknij Tutaj || CMS: PHP-Fusion & Extreme-Fusion || Design & Code: Kacper Włodarczyk