[Rozmiar: 2892 bajtów]Tekst alternatywnyTekst alternatywnyTekst alternatywnyTekst alternatywnyTekst alternatywnyTekst alternatywnyTekst alternatywnyTekst alternatywny[Rozmiar: 1780 bajtów]
[Rozmiar: 467 bajtów]
Nawigacja
Portal
  Strona Główna
  Galeria
  Prezydium
  Zarządy Wojewódzkie
  Klauzula informacyjna
  Statut
  Kontakt
  Sprawy pracownicze

[Rozmiar: 331 bajtów]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
[Rozmiar: 331 bajtów]
Partnerzy
Lubelski Zarząd Wojewódzki

Forum Związków Zawodowych

Forum Korpusu Służby Cywilnej

Niezależny Portal Członków Korpusu Służby Cywilnej

[Rozmiar: 331 bajtów]
Security System 1.7 Š 2006 by BS-Fusion Deutschland
CTracker - cback.de


PRACOWNICY POLICJI WYŁĄCZENI Z DZIAŁANIA SPECUSTAWY W ZAKRESIE REDUKCJI ZATRUDNIENIA


Koleżanki i Koledzy
ze Związku Zawodowego Pracowników Policji

W dniu 27 kwietnia 2020 roku z Przewodniczącą Komisji Krajowej Związku Zawodowego Pracowników Policji Danutą HUS skontaktował się Pan Michał PRÓSZYŃSKI - Szef Gabinetu Politycznego MSWIA, który zakomunikował, że jest upoważniony przez Pana Premiera Mateusza MORAWIECKIEGO do przekazania nam ważnej informacji. W stosunku do pracowników Policji nie będą podejmowane żadne działania organizacyjne związane z nową specustawą w zakresie redukcji zatrudnienia.

W celu potwierdzenia tej telefonicznej wiadomości, w dniu 30 kwietnia br. ponownie skontaktowaliśmy się z Szefem Gabinetu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Rozmowa dotyczyła upomnienia się o pisemne zaświadczenie decyzji Premiera o tym, że nie planowane jest zmniejszenie etatów pracowniczych w Policji. Otrzymaliśmy zapewnienie, że stosowne pismo zostanie nam przesłane tuż po weekendzie majowym.

W oczekiwaniu na potwierdzenie pisemne tej wiadomości, dzielimy się z Wami tymi informacjami, które przyczyniają się do zapewnienia nam, choć trochę, komfortu psychicznego w tych trudnych i niepewnych czasach.

Cieszymy się bardzo, że działania Związku Zawodowego Pracowników Policji zostały zauważone. Pisma, które rozesłalismy do blisko wszystkich decydentów w naszym państwie wywołują zamierzony efekt w obronie grupy zawodowej, którą reprezentujemy. To bardzo ważne dla nas w tym wyjątkowym roku, który jednocześnie jest rokiem specjalnym dla naszej organizacji związkowej. To już 20 lat, od kiedy walczymy o prawa, ale również poszanowanie pracowników Policji.


[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory maj 02 2020 18:21:48
RAMIĘ W RAMIĘ

W dniu dzisiejszym, tj. 24 kwietnia odbyła się telekonferencja zorganizowana przez FORUM Związków Zawodowych z udziałem Przewodniczącej Doroty GARDIAS oraz trzech przewodniczących ze związków zawodowych reprezentujących pracowników Policji, zrzeszonych w tej centrali związkowej.
Związek Zawodowy Pracowników Policji reprezentowała Przewodnicząca Danuta HUS.

Nasze wystąpienia w sprawie pracowników Policji w ocenie Forum Związków Zawodowych nie są przedwczesne i wymagają zjednoczenia sił pod szyldem reprezentatywnej centrali związkowej, jednej z trzech działających w Polsce.

Efektem dzisiejszych rozmów jest pismo FORUM ZZ skierowane do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza KAMIŃSKIEGO w sprawie wezwania do współpracy ze związkami zawodowymi reprezentującymi pracowników z podległych Ministrowi służb. Z przedmiotowym pismem można zapoznać się TUTAJ.
Oczekujemy od MSWiA odpowiedzi na zadane w piśmie pytania oraz domagamy się pilnego spotkania wyjaśniającego plany Ministerstwa względem pracowników Policji w
związku z wprowadzaniem w życie zapisów ustawy TARCZA 2.0.[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory kwiecień 24 2020 21:09:12
AKTUALNE DZIAŁANIA ZZPP

"Koleżanki i koledzy Związkowcy" - tymi słowami rozpoczyna swoje pismo Przewodnicząca naszej organizacji związkowej Danuta HUS. Pismo to informuje członków Związku Zawodowego Pracowników Policji o aktualnych działaniach Prezydium Komisji Krajowej w sprawie ochrony interesów pracowników Policji w aspekcie zagrożeń wynikających z wprowadzenia zapisów w specustawie TARCZA 2.0.

Zapraszamy do zapoznania się z treścią pisma, które umieszczamy TUTAJ.[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory kwiecień 24 2020 20:45:05
NASZE SŁOWA SĄ DONOŚNENasze słowa są donośne. Największy portal ekonomiczny w Polsce cytuje wyliczenia Związku Zawodowego Pracowników Policji. To dowód na to, że nawet w obliczu kryzysu wywołanego przez Covid-19 warto informować i walczyć o pracowników Policji. Władza musi czuć, że patrzymy im na ręce.
Informujemy, że w najbliższym czasie nasza akcja informacyjna będzie rozszerzana. Wszystkie dane skierowane do rządu przesłaliśmy również do Polskiej Agencji Prasowej. Oto pierwsze efekty.

Zachęcamy do lektury artykułu:

https://www.money.pl/gospodarka/kadrowe-w-urzedach-juz-przegladaja-teczki.


[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory kwiecień 23 2020 17:23:12
LIST OTWARY DO CZŁONKÓW ZWIĄZKU ZAWODOWEGO PRACOWNIKÓW POLICJI[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory kwiecień 20 2020 21:50:33
XX-LECIE ZWIĄZKU ZAWODOWEGO PRACOWNIKÓW POLICJI[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory kwiecień 16 2020 21:56:34
APEL ZZPP W SPRAWIE OCHRONY MIEJSC PRACY PRACOWNIKÓW POLICJI

W sytuacji konieczności zastosowania rozwiązań opisanych w art. 15zzzzzo ustawy „o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2” przyjętej przez Sejm w dniu 9 kwietnia br. umożliwiającej zwalnianie pracowników administracji publicznej lub obniżanie im wynagrodzenia, apelujemy, by Pan Premier i wszyscy rządzący Naszym Państwem solidarnie i sprawiedliwie rozłożyli ten ciężar na barki wszystkich pracowników i beneficjentów sfery budżetowej.

Ograniczając tylko w jednym miesiącu wypłatę wynagrodzenia w całej sferze budżetowej, w tym osób zajmujących kierownicze stanowiska w państwie, posłów i senatorów, do wysokości średniego wynagrodzenia w gospodarce narodowej, uzyskane zostałyby miesięczne oszczędności w wysokości kilkunastu miliardów złotych bez konieczności likwidacji stanowisk i zwalniania pracowników.

Powyższe znajduje potwierdzenie również w danych prezentowanych przez Szefa Służby Cywilnej za 2019 rok i ustawie budżetowej na rok 2020, według których:
- zmniejszając liczbę etatów w służbie cywilnej o 5% uzyskać można miesięczne oszczędności nie wyższe niż 40 mln zł,
- zmniejszając liczbę etatów w służbie cywilnej o 10% uzyskać można miesięczne oszczędności nie wyższe niż 80 mln zł,
- ograniczając wypłatę wynagrodzenia członkom służby cywilnej do wysokości średniego wynagrodzenia w gospodarce narodowej uzyskać można miesięczne oszczędności w wysokości znacząco przekraczającej 200 mln zł.

Nasze pismo do Premiera Morawieckiego, które rozesłaliśmy również do Prezydenta RP, Pani Marszałek Sejmu RP, Marszałka Senatu, Szefa Kancelarii Rady Ministrów, Szefa Służby Cywilnej, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendanta Głównego Policji - do zapoznania TUTAJ.

WZYWAMY pozostałe organizacje związkowe reprezentujące pracowników Policji do solidarnego apelu w powyższej sprawie. Zachęcamy do cytowania sugestii Związku Zawodowego Pracowników Policji adresowanej do rządzących, które opisaliśmy w niniejszym komunikacie. W tej trudnej chwili wykażmy się solidarnością i mówmy jednym głosem. Niech dowie się o tym każdy, kto może mieć jakikolwiek wpływ na podjęcie decyzji chroniących nasze miejsca pracy. Informujcie o tej inicjatywie parlamentarzystów z Waszych okręgów wyborczych, dziennikarzy, którym nie są obce sprawy społeczne.

Nasz wspólny głos będzie donośniejszy i szybciej trafi do adresatów![Rozmiar: 417 bajtów]
marjory kwiecień 15 2020 20:17:00
Z OSTATNIM POŻEGNANIEM
"Nie umiera ten, który trwa w pamięci żywych" ks. Jan Twardowski

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszej wieloletniej Koleżanki Genowefy Wrzesinskiej Fojud, którą wspominać będziemy jako założycielkę WZZ NSZPP w Poznaniu. Zawsze pomocną, dla której nie był obojętny los pracowników Policji.

Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie i Bliskim składają Członkowie Wielkopolskiego Zarządu Wojewódzkiego Związku Zawodowego Pracowników Policji w Poznaniu oraz wszyscy członkowie związku.

Komisja Krajowa Związku Zawodowego Pracowników Policji przyłącza się do kondolencji dając tym samym wyraz poszanowania tej wieloletniej działaczki związkowej, o której zawsze mówiło się, że nikt z pracowników Policji nie posiadał dłuższej pracy zawodowej oraz społecznej, związkowej na rzecz środowiska pracowniczego w Policji.

"...Tobie, Geniu zawdzięczam mój związkowy szlif. Dziękuję. Świeć Panie nad Twoją duszą..." - tymi słowami pożegnała koleżankę Genowefę Przewodnicza Wielkopolskiego Zarządu Wojewódzkiego Związku Zawodowego Pracowników Policji w Poznaniu Lucyna Jaworska Wojtas.
[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory kwiecień 14 2020 23:21:43
ŻYCZENIA WIELKANOCNE[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory kwiecień 10 2020 12:40:32
ŻYCZENIA WIELKANOCNE[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory kwiecień 09 2020 20:17:34
CZARNO NA BIAŁYM
Dotarła do nas pisemna odpowiedź na pismo Przewodniczącej Komisji Krajowej Związku Zawodowego Pracowników Policji w sprawie terminu wypłaty podwyżek wynagrodzeń pracowników Policji. Tak więc to już jutro 🙂

[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory kwiecień 08 2020 22:35:47
Strona 7 z 60 << < 4 5 6 7 8 9 10 > >>
Reklama: Web Design Kacper Włodarczyk Kliknij Tutaj || CMS: PHP-Fusion & Extreme-Fusion || Design & Code: Kacper Włodarczyk