[Rozmiar: 2892 bajtów]Tekst alternatywnyTekst alternatywnyTekst alternatywnyTekst alternatywnyTekst alternatywnyTekst alternatywnyTekst alternatywnyTekst alternatywny[Rozmiar: 1780 bajtów]
[Rozmiar: 467 bajtów]
Nawigacja
Portal
  Strona Główna
  Galeria
  Prezydium
  Zarządy Wojewódzkie
  Klauzula informacyjna
  Statut
  Kontakt
  Sprawy pracownicze

[Rozmiar: 331 bajtów]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
[Rozmiar: 331 bajtów]
Partnerzy
Lubelski Zarząd Wojewódzki

Forum Związków Zawodowych

Forum Korpusu Służby Cywilnej

Niezależny Portal Członków Korpusu Służby Cywilnej

[Rozmiar: 331 bajtów]
Security System 1.7 Š 2006 by BS-Fusion Deutschland
CTracker - cback.de


Posiedzenie Komisji Krajowej, Chorzów, 25-26.03.2010 r.
W dniach 25-26 marca 2010 r. w Chorzowie miało miejsce posiedzenie Komisji Krajowej Związku Zawodowego Pracowników Policji. W trakcie obrad przedstawiono sprawozdanie finansowe KK za rok 2009, sprawozdanie Krajowej Komisji Rewizyjnej oraz przyjęto plan finansowy na rok 2010. Bardzo ważnym elementem dyskusji przez dwa dni była sprawa „IGB” czyli instytucji gospodarki budżetowej oraz pracy Związku w tym kierunku, aby pracowników policji nie dotknęły negatywne skutki zmian związanych z ich tworzeniem. Członkom komisji krajowej przedstawiono szeroką korespondencję prowadzoną w tym temacie ze stroną służbową (dokumenty wysyłane i otrzymywane można przeczytać na naszej stronie internetowej). Podkreślić należy, że sprawa instytucji gospodarki budżetowej jest teraz priorytetem w działaniu Związku, nie zapominamy też jednak o dążeniu do wzrostu wynagrodzeń pracowników. Podczas obrad podjęto uchwałę, którą to zobligowano Prezydium KK do podjęcia zdecydowanych działań zmierzających do uzyskania środków finansowych przez stronę
służbową, zapewniających podwyżki dla pracowników Policji w możliwie najszybszym terminie.

W galerii można obejrzeć zdjęcia z posiedzenia komisji.


[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory marzec 30 2010 12:24:45
Tym razem piszemy do ministra... czyli c.d. polemiki o instytucjach budżetowych.
Piszemy kolejne pismo, tym razem do ministra. Zapraszamy do lektury - przeczytasz je w zakładce aktualności.


[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory marzec 23 2010 22:20:54
O instytucjach gospodarki budżetowej ciąg dalszy...
W Rzeczpospolitej ukazał się artykuł dotyczący likwidacji zakładów budżetowych. Opisano sam problem, jak również została zawarta informacja, która może nas zaciekawić, mianowicie Rzecznik Praw Obywatelskich zaskarżył do Trybunału Konstytucyjnego art. 100 przepisów wprowadzających ustawę o finansach publicznych. Chodzi o to, że przewiduje on wygaśnięcie umów o pracę osób zatrudnionych w likwidowanych jednostkach. Zdaniem RPO takie zwalnianie pracowników z mocy prawa, bez konieczności wręczania wypowiedzenia, narusza art. 24 konstytucji, który nakłada na państwo obowiązek nadzorowania warunków wykonywania pracy. Zdaniem RPO naruszono także zasadę równości wobec prawa. Osoby zwalniane w opisany sposób nie mają możliwości odwołania się do sądu pracy i podważenia zasadności takiego zwolnienia. Całość artykułu można przeczytać klikając tutaj.

Natomiast klikając tutaj można przeczytać treść pisma skierowanego do Trybunału Konstytucyjnego.[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory marzec 10 2010 09:46:17
Fundusz prewencyjny - dla ubezpieczonych czy na cele służbowe?
Pismem wystosowanym przez p.o. Przewodniczącego Komisji Krajowej Józefa Ćwiklińskiego do Zastępcy Dyrektora Biura Finansów KGP nadkom. Adama Kall Związek Zawodowy Pracowników Policji wyraził sprzeciw zakusom strony służbowej dot. funduszu prewencyjnego zapewnionego nam umową POLICJA 2008. Aby przeczytać to pismo - kliknij tutaj.Szersze spojrzenie na tą sprawę da pismo, które to spowodowało reakcję naszego związku zawodowego. Można je przeczytać tutaj.


[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory luty 24 2010 19:42:10
Sprawa instytucji gospodarki budżetowej jest wciąż naszą bolączką.
Związek Zawodowy Pracowników Policji nie ustaje w walce o pracowników Policji, którzy zgodnie z decyzją Komendanta Głównego Policji mieliby zostać przeniesieni do pracy w tworzonych instytucjach gospodarki budżetowej. Tym razem p.o. przewodniczącego Józef Ćwikliński wystosował pismo do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Jerzego Millera. Pan Minister w rozmowach ze związkami zawodowymi deklarował dialog, na który to liczy nasz związek. Konieczny jest konstruktywny dialog, zmierzający do poprawy sytuacji pracowników. Z pismem można zapoznać się klikając tutaj.[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory styczeń 13 2010 17:34:01
Prostsze egzaminy w Służbie Cywilnej
W zakładce "sprawy pracownicze" można przeczytać o nowych zasadach dotyczących postępowania kwalifikacyjnego w służbie cywilnej. Jeśli jesteś zainteresowany, kliknij tutaj.


[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory styczeń 08 2010 23:01:07
Kwoty bazowe na 2010 r.
Sejm, uchwalając ustawę budżetową na rok 2010, postanowił o wysokości kwot bazowych w sferze budżetowej. Uchwalona przez Sejm 18 grudnia 2009 r. ustawa budżetowa na 2010 rok (znajduje się teraz w Senacie, najpóźniej 26 stycznia zostanie wysłana do podpisu prezydenta) zakłada, że w 2010 roku wysokość kwoty bazowej dla członków korpusu służby cywilnej pozostanie na poziomie roku 2009 i wyniesie 1873,84 zł.

źródło: Rzeczpospolita


[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory styczeń 06 2010 18:44:02
CZY INSTYTUCJE GOSPODARKI BUDŻETOWEJ TO DOBRY POMYSŁ?
Wobec dużego niepokoju jaki wzbudził pomysł Zastępcy Komendanta Głównego polegający na powołaniu do życia instytucji gospodarki budżetowej p.o. Przewodniczącego Komisji Krajowej ZZPP Józef Ćwikliński w imieniu Komisji Krajowej wystosował pismo do Komendanta Głównego Policji wyrażające sprzeciw tej idei. Pełną treść pisma można przeczytać tutaj.


[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory styczeń 05 2010 19:09:06
Pismo dotyczące obrony naszych praw do premii 3%!!!
P.o. Przewodniczącego Komisji Krajowej ZZ Pracowników Policji Józef Ćwikliński w imieniu Komisji Krajowej wystosował pismo do Komendanta Głównego Policji gen.insp. Andrzeja Matejuka. W piśmie tym Komisja Krajowa Związku Zawodowego Pracowników Policji w Katowicach w sposób kategoryczny sprzeciwia się wprowadzeniu ograniczeń przyznawanych nagród (rocznego limitu wysokości z pełnego 3% odpisu funduszu wynagrodzeń). Liczymy na szybką reakcję ze strony Pana Komendanta, a pełną treść pisma można przeczytać tutaj.


[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory grudzień 28 2009 21:50:43
Sprawy pracownicze
W zakładce "Sprawy pracownicze"do której odnośnik można znaleźć po lewej stronie ekranu w panelu nawigacji, zamieszczone zostało kilka artykułów dotyczących codziennych spraw pracowniczych, m.in. najnowszy mówiący o negocjowaniu wzrostu wynagrodzeń po 1 stycznia 2010 r.
[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory grudzień 19 2009 22:23:36
Informacja dotycząca spotkania z Komendantem Głównym Policji
W zakładce "Aktualności" - informacja ze spotkania zarządów związków zawodowych pracowników Policji z Komendantem Głównym Policji w dniu 2 grudnia 2009 r. Zamieszczono również list skierowany do Komendanta Głównego Policji z prośbą o wyjaśnienie kwestii dysponowania środkami finansowymi pochodzącymi z "Programu modernizacji Policji 2007-2009", na który to odpowiedzi w imieniu komendanta udzieliła Dyrektor Biura Finansów KGP Eliza Wójcik.


W galerii zarządu lubelskiego znajdują się zdjęcia ze spotkania , aby je obejrzeć kliknij tutaj.


[Rozmiar: 417 bajtów]
marjory grudzień 12 2009 00:44:04
Strona 61 z 61 << < 58 59 60 61
Reklama: Web Design Kacper Włodarczyk Kliknij Tutaj || CMS: PHP-Fusion & Extreme-Fusion || Design & Code: Kacper Włodarczyk