CTracker - cback.de
|
|
WZROST WYNAGRODZEŃ PRACOWNIKÓW POLICJI - USTALEŃ CIĄG DALSZY |
|
W ostatnim czasie w Komendzie Głównej Policji odbyły się dwa spotkania strony służbowej z przedstawicielami organizacji związków zawodowych pracowników Policji dotyczące ustalenia zasad podziału środków finansowych na podwyżkę wynagrodzeń pracowników Policji od 01 stycznia br.
W dniu 12 stycznia 2016 roku, w drugim spotkaniu uczestniczył insp. Zbigniew MAJ - Komendant Główny Policji, który poinformował zebranych, że oczekuje na wypracowanie w bardzo krótkim terminie najlepszych zasad podziału środków finansowych na regulację wynagrodzeń dla pracowników Policji. Podkreślił również olbrzymią rolę, jaką widzi w ustalaniu wszelkich spraw i zagadnień pracowniczych ze stroną związkową. Poinformował także o powstałym zespole przy Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, który ma za zadanie przygotowanie projektu Ustawy Modernizacyjnej dla służb podległych MSWiA.
Konkluzją ze spotkań stały się pisma do jednostek wojewódzkich Policji, które z kolei przesłały je do jednostek miejskich i powiatowych Policji w kraju dot. przedstawienia aktualnych, rzetelnych danych na temat pracowników Policji, w tym m.in. posiadanych przez pracowników wysług. Zebrane dane posłużą do oszacowania skutków finansowych przeznaczonych na wzrost wynagrodzeń według propozycji przedstawionej przez stronę związkową.
Liczymy, iż prace nad stworzeniem zasad podziału środków na podwyżki dla pracowników Policji są już na finiszu i już wkrótce będziemy mogli upublicznić efekt w postaci nie tylko przedstawienia kryteriów przyznawania indywidualnego wzrostu wynagrodzeń, ale również (po opublikowaniu ustawy budżetowej na rok 2016) będziemy mogli ogłosić, iż nastąpiła wypłata z wyrównaniem od 01 stycznia br.
|
|
|
ZMIANA W USTAWIE O SŁUŻBIE CYWILNEJ |
|
Informujemy, iż ustawa z dnia 30 grudnia 2015 r. o zmianie ustawy o służbie cywilnej oraz niektórych innych ustaw opublikowana została w Dzienniku Ustaw z 2016 roku, poz. 34 i wejdzie w życie w dniu 23 stycznia br.
Z treścią zmiany można zapoznać się po kliknięciu TUTAJ.
|
|
|
PILNE SPOTKANIE W MINISTERSTWIE SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI |
|
W dniu 30 grudnia 2015 roku w MSWiA odbyło się spotkanie przedstawicieli związków zawodowych z kierownictwem resortu. W spotkaniu tym wzięła udział Przewodnicząca KK ZZPP Danuta HUS.
"...Podwyżki będą wyższe, niż wcześniej zostało to ustalone..." - poinformował przedstawicieli związków zawodowych Minister Mariusz BŁASZCZAK. Niestety ta informacja odnosi się jedynie do naszych kolegów i koleżanek funkcjonariuszy, gdyż to właśnie dla nich uzyskano dodatkową kwotę ponad 31,2 mln złotych. Oznacza to, że zaplanowana od dnia 01 stycznia 2015 roku podwyżka urosła z wysokości 4,61 do 5 procent.
Jak podkreślił szef MSWiA, dodatkowe środki w budżecie MSWiA to efekt dobrej współpracy z Ministrem Obrony Narodowej.
Podczas tego spotkania Ministra Mariusza BŁASZCZAKA i Wiceministra Jarosława ZIELIŃSKIEGO z przedstawicielami związków zawodowych w siedzibie resortu, poruszono również kwestie projektu ustawy modernizacyjnej formacji podległych MSWiA. – "...Chciałbym, żebyśmy wspólnie, w konsultacji z Państwem wypracowali zasady ustawy o modernizacji służb mundurowych..." – powiedział szef MSWiA. Nad kształtem ustawy pracować będzie specjalnie powołana w tym celu grupa robocza, do której strona społeczna może zgłaszać kandydatów. W ustawie tej przewidziane powinny być również środki na podwyżki uposażeń funkcjonariuszy i wynagrodzeń pracowników cywilnych formacji.
Podczas spotkania strona związkowa przekazała ministrowi propozycję utworzenia wojewódzkich forów dialogu społecznego. Zgodnie z tą propozycją Fora powoływaliby wojewodowie, a w ich skład weszliby komendanci wojewódzcy formacji oraz przedstawiciele związków zawodowych służb działających na terenie województwa.
Źródło: msw.gov.pl
|
|
|
SPOTKANIE OPŁATKOWE W MSWIA |
|
W dniu 23 grudnia br. w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji odbyło się spotkanie opłatkowe.
W uroczystości wzięło udział całe kierownictwo resortu spraw wewnętrznych i administracji: minister Mariusz BŁASZCZAK oraz wiceministrowie: Jakub SKIBA, Jarosław ZIELIŃSKI, Sebastian CHWAŁEK oraz Tomasz ZDZIKOT. Służby podległe MSWiA były reprezentowane przez komendantów i szefów służb oraz przedstawicieli związków zawodowych. Naszą reprezentantką na spotkaniu była kol. Danuta HUS - Przewodnicząca Komisji Krajowej ZZPP.
- "...Święta Bożego Narodzenia to symbol radości i rodzinnych spotkań przy wigilijnym stole. I tego właśnie Państwu życzę, aby spędzić ten wyjątkowy czas z najbliższymi..." – powiedział Minister Mariusz BŁASZCZAK, składając życzenia kierownictwu służb podległych MSWiA i przedstawicielom związków zawodowych.
Minister nawiązał do tego, że dla wielu funkcjonariuszy Święta Bożego Narodzenia to czas służby. – "...Oby te święta były spokojne i jak najmniej sytuacji wymagało Waszej interwencji..." – podkreślił szef MSWiA.
Minister złożył również na ręce kierownictwa służb i przedstawicieli związków zawodowych życzenia noworoczne. – "...Życzę, aby rok 2016 był dobrym rokiem – żebyśmy mogli spotkać się za rok i powiedzieć, że nasza wspólna praca przyniosła dobry efekt..." – powiedział Minister Mariusz BŁASZCZAK.
Minister zapowiedział, że będzie kontynuowany program modernizacji służb. – "...Funkcjonariusze, którzy stoją na straży bezpieczeństwa obywateli powinni być wyposażeni w nowoczesny sprzęt, a ich służba powinna być godnie wynagradzana..." – podkreślił szef MSWiA.
Błogosławieństwa na nowy - 2016 rok udzielił o. Zdzisław TOKARCZYK.
Źródło: msw.gov.pl
|
|
|
PRZEDŚWIĄTECZNE SPOTKANIE OPŁATKOWE W KGP |
|
W dniu 22 grudnia br. w Komendzie Głównej Policji odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe kadry kierowniczej polskiej Policji. Przybyłych gości powitał i złożył życzenia świąteczne Komendant Główny Policji insp. Zbigniew MAJ.
W sali konferencyjnej KGP przy ul. Domaniewskiej odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe kadry kierowniczej polskiej Policji. Wśród zaproszonych gości oprócz kadry kierowniczej Komendy Głównej Policji, poszczególnych komend wojewódzkich, przedstawicieli organizacji związkowych, w tym Wiceprzewodniczącej Komisji Krajowej ZZPP Joanny STEC - TRZPIL - na spotkaniu opłatkowym obecni byli m.in. szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego minister Paweł SOLOCH, przedstawiciele służb mundurowych i wojska, duchowieństwa oraz instytucji współpracujących z Policją.
Przy słowach kolęd śpiewanych przez chór Komendy Stołecznej Policji, komendant główny insp. Zbigniew MAJ złożył wszystkim życzenia świąteczne.
Z rąk przedstawicieli Związku Harcerstwa Polskiego, w imieniu wszystkich polskich policjantów i pracowników Policji, przyjął również Betlejemskie Światło Pokoju. To coroczna akcja przekazywania symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem.
Filmik z przemówienia Komendanta Głównego Policji można obejrzeć TUTAJ.
Źródło: www.policja.pl
|
|
|
PIERWSZE SPOTKANIE ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH Z MINISTREM M. BŁASZCZAKIEM i WICEMINISTREM J. ZIELIŃSKIM |
|
W dniu 18 grudnia br. odbyło się pierwsze spotkanie kierownictwa MSWiA z przedstawicielami związków zawodowych działających w resorcie. Podczas spotkania Minister Mariusz BŁASZCZAK oraz Wiceminister Jarosław ZIELIŃSKI wysłuchali postulatów i propozycji zgłoszonych przez stronę związkową, deklarując gotowość resortu do prowadzenia uzgodnień i wspólnych prac ze stroną społeczną.
Przedstawiciele związków poruszyli m.in. kwestie dotyczące podwyżek wynagrodzeń od 01 stycznia 2016 roku w tym wysokości i zasad podziału środków, konieczności uchwalenia nowej ustawy modernizacyjnej dla służb resortu, dysproporcji w wysokości wynagrodzeń pracowników cywilnych formacji oraz zmian w przepisach tzw. ustawy o L-4.
Minister Mariusz BŁASZCZAK poinformował, iż opracowany zostanie projekt nowej ustawy modernizacyjnej, która będzie tworzona w porozumieniu ze stroną związkową w ramach prac specjalnej grupy roboczej. Strona społeczna zgłosiła ponadto postulat rozszerzenia Forum Dialogu Społecznego przy MSWiA na poszczególne województwa.
Minister wstępnie przychylił się do propozycji, aby przyszłoroczne podwyżki dla funkcjonariuszy miały charakter kwotowy i były wypłacane w jednakowej wysokości dla każdego. Realizacja podwyżki dla funkcjonariuszy i pracowników resortu nastąpi niezwłocznie po uchwaleniu ustawy budżetowej, z mocą od 01 stycznia 2016 roku. Przeprowadzona również zostanie analiza obowiązujących rozwiązań w zakresie zwolnień lekarskich funkcjonariuszy. Przez związki zawodowe zgłoszony został także postulat 90-dniowego okresu karencji w skali roku, podczas którego zwolnienie funkcjonariusza byłoby płatne 100 %.
Aktywne uczestnictwo Związku Zawodowego Pracowników Policji zagwarantowały swoją obecnością na spotkaniu kol. Danuta HUS i kol. Joanna STEC - TRZPIL.
Najpilniejszym zadaniem określonym przez Panów Ministrów dla organizacji związkowych reprezentujących pracowników Policji jest na chwilę obecną opracowanie wspólnie z kierownictwem Komendy Głównej Policji zasad podziału środków finansowych zaplanowanych w projekcie ustawy budżetowej na rok 2016 dla pracowników Policji.
Źródło: www.msw.gov.pl
|
|
|
PIERWSZE SPOTKANIE ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH Z NOWYM KOMENDANTEM GŁÓWNYM POLICJI |
|
W dniu 17 grudnia br. insp. Zbigniew MAJ podpisał Porozumienie w sprawie zasad współpracy Komendata Głównego Policji z organizacjami związkowymi reprezentującymi pracowników Policji. Z ramienia naszego związku Porozumienie podpisała kol. Danuta HUS - Przewodnicząca Komisji Krajowej. W uroczystościach udział wzięła również kol. Joanna STEC - TRZPIL - Wiceprzewodnicząca Komisji Krajowej, która aktywnie uczestniczyła w rozmowach z Panem Komendantem odbywających się po podpisaniu Porozumienia.
Nowy Pan Komendant zadeklarował współpracę stron podpisujących Porozumienie w szczególności w zakresie doskonalenia działań ukierunkowanych na ochronę praw pracowniczych, interesów zawodowych, materialnych, socjalnych i kulturalnych pracowników Policji, a także emerytów i rencistów oraz członków ich rodzin. Współpraca będzie w szczególności realizowana w drodze uzgodnień oraz pozyskiwania stanowisk i opinii związków zawodowych, a także wypracowania „dobrych praktyk” i obejmować będzie m.in.:
1) wypracowywanie standardów w obszarze motywowania w celu budowania zaangażowania pracowników w pracę na rzecz jednostek organizacyjnych Policji i wykonywanych zadań służbowych;
2) wypracowywanie standardów w obszarze rozwoju i szkoleń w celu wprowadzenia w jednostkach organizacyjnych Policji polityki rozwoju pracowników, podwyższania jakości realizowanych zadań i budowania zaangażowania pracowników w pracę na rzecz Policji.
Niniejsze Porozumienie stanowi efekt prac zespołu ds. opracowania zasad zapewnienia ścieżki rozwoju kariery zawodowej pracowników Policji, powołanego przez Komendanta Głównego Policji w dniu 20 marca br.
Jesteśmy dumni z tego, że insp. Zbigniew MAJ w 6 dni po powołaniu na stanowisko Komendanta Głównego Policji znalazł czas na podpisanie Porozumienia wykazując potrzebę współpracy z organizacjami związkowymi reprezentującymi pracowników w zakresie poprawy warunków pracy i płacy pracowników Policji oraz kształtowania spójnego środowiska policyjnego.
Po spotkaniu z Panem Komendantem odbyło się posiedzenie zespołu powołanego decyzją nr 266 Komendanta Głównego Policji z dnia 11 sierpnia br. w sprawie wypracowania dobrych praktyk ukierunkowanych na rozwój kariery zawodowej pracowników Policji. Celem spotkania było podsumowanie dotychczasowych prac zespołu.
|
|
|
INSP. ZBIGNIEW MAJ NOWYM KOMENDANTEM GŁÓWNYM POLICJI |
|
Premier Beata SZYDŁO powołała na stanowisko Komendanta Głównego Policji insp. Zbigniewa MAJA. Nominację dziś (11 grudnia br.) wręczył Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz BŁASZCZAK. Następnie odpowiedzialny za Policję Sekretarz Stanu w MSWiA Jarosław ZIELIŃSKI dokonał wprowadzenia insp. Zbigniewa MAJA do Komendy Głównej Policji.
Insp. Zbigniew MAJ urodził się 6 grudnia 1971 r. w Kaliszu. Dotychczas pełnił funkcję Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku ds. Kryminalnych. Ukończył Akademię Rolniczą w Poznaniu. Służbę w Policji pełni od 1996 roku. Jest doświadczonym oficerem, umiejętności zawodowe zdobywał i doskonalił na różnych stanowiskach w służbie kryminalnej. Ukończył wiele szkoleń specjalistycznych oraz kursów. Insp. Zbigniew MAJ jest m.in. twórcą i członkiem Zespołu ds. Uprowadzeń oraz współtwórcą algorytmu działań Policji w sytuacjach kryzysowych (tj. uprowadzeń dla okupu). Nowy Komendant Główny był także koordynatorem i twórcą struktur Centralnego Biura Śledczego Policji. Insp. Zbigniew MAJ został dwukrotnie odznaczony przez Prezydenta RP - Brązowym Medalem za długoletnią służbę oraz Brązowym Krzyżem Zasługi.
Związek Zawodowy Pracowników Policji gratuluje powołania na tak prestiżowe, ale równocześnie tak odpowiedzialne stanowisko jakim jest Komendant Główny Policji. Deklarujemy chęć współpracy w zakresie rozwiązywania problemów pracowników Policji, jak również w obszarze doskonalenia działań ukierunkowanych na budowanie zaangażowania pracowników w pracę na rzecz jednostek organizacyjnych Policji w całym kraju. Wyrażamy również przekonanie, że okres sprawowania tej funkcji będzie dobrym czasem zarówno dla Pana Komendanta, jak i dla całej formacji jaką jest Polska Policja.
Źródło: www.policja.pl
|
|
|
ODWOŁANIE KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI gen. insp. K. GAJEWSKIEGO |
|
Z dniem 10 grudnia 2015 roku insp. gen. Krzysztof GAJEWSKI został odwołany ze stanowiska Komendanta Głównego Policji.
Komendant Główny Policji gen. insp. Krzysztof GAJEWSKI pożegnał się z podwładnymi, dziękując im za wspólną pracę.
„Szanowni Państwo, chciałem podziękować za te prawie 4 lata. To było zwieńczenie mojej kariery, więc odchodzę w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku. Dziękuję Wam wszystkim za współpracę, to był dla mnie honor. To było dla mnie wielkie wydarzenie być tu z Wami i stać na czele Polskiej Policji. Dziękuję Wam wszystkim i życzę powodzenia.”
Komendant Główny Policji gen. insp. Krzysztof GAJEWSKI pochodzi z Chełmna. Ukończył studia na kierunku politologicznym Uniwersytetu Gdańskiego. Służbę w Policji rozpoczął w 1983 roku. Odbył między innymi szereg kursów i szkoleń specjalistycznych z zakresu kierowania zespołami ludzkimi, kurs prawa w Szkole Inspektorów Policji we Francji oraz szkolenie dotyczące zwalczania przestępczości, zorganizowane przez francuskie MSW.
Karierę na stanowiskach kierowniczych rozpoczął od naczelnika Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego Komendy Rejonowej Policji Gdańsk-Południe, później był zastępcą Komendanta Rejonowego w Komendzie Rejonowej Policji Gdańsk-Południe, zastępcą Komendanta Rejonowego Policji w Gdańsku i Komendantem Miejskim Policji w Gdańsku oraz Komendantem Wojewódzkim Policji w Bydgoszczy. Tuż przed objęciem stanowiska wiceszefa Policji był Komendantem Wojewódzkim w Gdańsku.
Funkcję Komendanta Głównego Policji pełnił od lutego 2015 r.
Związek Zawodowy Pracowników Policji wysoko ocenia współpracę z Komendantem Krzysztofem GAJEWSKIM. Dziękując serdecznie za tworzenie dobrego klimatu pracy, za poczucie wspólnoty, chęć nawiązania dialogu i mądrość zgodnego osiągania celów dla całej formacji, w której służą funkcjonariusze i pracują pracownicy Policji - życzymy Panu Komendantowi dużo zdrowia, spokoju i uśmiechu na co dzień oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.
Źródło: www.policja.pl
|
|
|
XX-LECIE NIEZALEŻNEGO SAMORZĄDNEGO ZWIĄZKU ZAWODOWEGO PRACOWNIKÓW POLICJI |
|
W dniu 25 listopada w Warszawie odbyły się uroczystości z okazji obchodów XX-lecia Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Pracowników Policji. W uroczystościach udział wzięły kol. Danuta HUS - Przewodnicząca Komisji Krajowej Związku Zawodowego Pracowników Policji oraz kol. Joanna STEC-TRZPIL - Wiceprzewodnicząca KK ZZPP.
Obchody rozpoczęła msza św. w Katedrze Polowej Wojska Polskiego, której przewodniczył i homilię wygłosił Biskup Polowy Wojska Polskiego ks. Józef GUZDEK.
Następnie odbyła się uroczysta gala w Hotelu Łazienkowskim, którą otworzyła Przewodnicząca Małgorzata LEWICKA zaproszająca zebranych do obejrzenia prezentacji multimedialnej streszczającej działalność związku w latach 1995 - 2015. Kolejnym punktem obchodów były przemówienia zaproszonych gości. Tę część programu rozpoczął Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław ZIELIŃSKI.
Podczas uroczystości organizatorzy wręczali jubileuszowe medale XX-lecia NSZZ Pracowników Policji. Miłym akcentem stał się fakt, iż przedstawicielki naszego związku uczestniczące w obchodach za "pracę ponad podziałami" zostały również wyróżnione jubileuszowymi medalami. Pracując w ramach Międzyzwiązkowego Porozumienia Organizacji Związkowych Reprezentujących Pracowników Policji kol. Danuta HUS i kol. Joanna STEC-TRZPIL wykazały się wolą współpracy z innymi organizacjami związkowymi po to by poprawiać warunki pracy i płacy wszystkich pracowników Policji w kraju. Za wyróżnienie serdecznie dziękujemy.
Ponownie składamy koleżankom i kolegom z Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Pracowników Policji życzenia samych sukcesów w pracy przez wiele lat i deklarujemy dalszą współpracę, która służy tak naprawdę nam wszystkim pracującym/służącym w Polskiej Policji.
|
|
|