Nawigacja
Portal
  Strona Główna
  Galeria
  Prezydium
  Zarządy Wojewódzkie
  Klauzula informacyjna
  Statut
  Kontakt
  Sprawy pracownicze
  Facebook ZZPP

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie



Rejestracja
Zapomniane hasło?
Partnerzy
Lubelski Zarząd Wojewódzki

Forum Związków Zawodowych

Forum Korpusu Służby Cywilnej

Niezależny Portal Członków Korpusu Służby Cywilnej





Security System 1.7 Š 2006 by BS-Fusion Deutschland
CTracker - cback.de


UPAMIĘTNIENIE OFIAR ZBRODNI KATYŃSKIEJ
Przy obelisku „Poległym Policjantom – Rzeczpospolita Polska”, przed gmachem KGP odbyły się centralne uroczystości policyjne upamiętniające tragedię przedwojennych funkcjonariuszy Policji Państwowej, ofiar Zbrodni Katyńskiej. W ceremonii uczestniczyli m.in.: Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz BŁASZCZAK, Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław SZYMCZYK, kierownictwo służb podległych MSWiA i Ministerstwa Obrony Narodowej, prezesi stowarzyszeń „Rodzina Policyjna 1939 r.” oraz „Rodzina Katyńska”, przedstawiciele związków zawodowych działających w Policji - na czele delegacji ZZ Pracowników Policji stanęła Przewodnicząca KK ZZPP Danuta HUS. W uroczystościach wzięli również udział potomkowie pomordowanych na Wschodzie policjantów.


Minister Mariusz BŁASZCZAK wyraził zadowolenie, że współcześni policjanci kultywują pamięć o swych przodkach, którzy zostali bestialsko zamordowani w kwietniu 1940 roku. - To właściwa droga do budowy etosu policyjnej służby – podkreślił.

Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław SZYMCZYK przypomniał pokrótce historię zbrodni katyńskiej. - Oddając hołd wszystkim jej ofiarom – powiedział –"...należy pamiętać o ponad 22 tys. polskich obywateli zamordowanych w 1940 r. przez NKWD, w tym oficerów Wojska Polskiego, funkcjonariuszach Straży Granicznej, Straży Więziennej, żołnierzach Korpusu Ochrony Pogranicza oraz kilka tysięcy funkcjonariuszy Policji Państwowej..."

Złożenie wieńców i wiązanek zakończyło uroczystości przed obeliskiem poświęconym poległym policjantom. Kontynuowano je w obiekcie KGP przy ul. Orkana 14, gdzie przygotowano trzy nw. okolicznościowe wystawy pod wspólnym tytułem „77 lat Wspólnej Pamięci”:

- Ekspozycja Muzeum Katyńskiego zatytułowana ”Dowody winy – dowody prawdy” ukazała relikwie wydobyte z dołów śmierci w Miednoje i innych miejsc spoczynku policjantów pomordowanych wiosną 1940 roku;

- Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach zaprezentowała wystawę edukacyjną „Miednoje – policyjny Katyń”, składającą się z 23 plansz z fotografiami archiwalnymi polskich oficerów i policjantów;

- „Polskie więziennictwo 1919-1945” to tytuł wystawy przygotowanej przez Centralny Zarząd Służby Więziennej. Ekspozycja ukazuje historię powstania i organizacji służby w okresie międzywojennym oraz okupacji hitlerowskiej, wraz z represjami okupanta wobec więzienników.


Zaproszeni goście, wśród których znalazła się również nasza delegatka - nowowybrana Przewodnicząca Zarządu Komendy Głównej Policji Dorota GIELECIŃSKA, mieli również okazję obejrzenia jeszcze jednej wystawy, zatytułowanej „Policja Państwowa 1919-1939”, przygotowanej przez Biuro Historii i Tradycji Policji KGP wraz z Narodowym Archiwum Cyfrowym, która stała się niejako klamrą historyczną dla wydarzeń związanych z obchodami Zbrodni Katyńskiej 1940 roku.

Uzupełnieniem przedsięwzięć ekspozycyjnych była projekcja filmu poświęconego Policji Państwowej na Wschodnich Kresach RP.


Źródło: www.policja.pl (Biuro Historii i Tradycji Policji KGP/ mw/ foto: Marek Krupa Gabinet KGP, Andrzej Mitura Policja 997).
POSIEDZENIE CENTRALNEJ KOMISJI FUNDUSZU PREWENCYJNEGO PZU
W dniu 05 kwietnia 2017 roku w Warszawie odbyło się inauguracyjne posiedzenie Centralnej Komisji Funduszu Prewencyjnego PZU, w którym zgodnie z zapisami Regulaminu udział wzięli członkowie desygnowani przez organizacje związkowe oraz Komendanta Głównego Policji. Podczas posiedzenia członkowie Komisji dokonali wyboru przewodniczącego i wiceprzewodniczącego Komisji. Zgodnie z wolą większości zebranych przewodniczącym Komisji został kol. Benedykt NOWAK – wiceprzewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów, a wiceprzewodniczącą Komisji została nasza przewodnicząca Komisji Krajowej Związku Zawodowego Pracowników Policji – Danuta HUS.

Komisja na swym posiedzeniu przyjęła założenia porządkujące jej pracę oraz zwróciła uwagę na kontrowersyjne zapisy „Umowy prewencyjnej” z dnia 27 września 2016 roku.

Z pismem dotyczącym przedmiotowego zagadnienia wystosowanym przez kol. Benedykta NOWAKA - nowowybranego przewodniczącego Centralnej Komisji ds. Funduszu Prewencyjnego PZU w Warszawie adresowanym do Wojewódzkich i Szkolnych Komisji ds. Funduszu Prewencyjnego PZU można zapoznać się TUTAJ.

ŻYCZENIA WIELKANOCNE
SPRAWIEDLIWOŚĆ - SOLIDARNOŚĆ - ANTYDYSKRYMINACJA W WYNAGRADZANIU PRACOWNIKÓW POLICJI

W dniu 10 kwietnia 2017 roku Danuta HUS - Przewodnicząca Komisji Krajowej Związku Zawodowego Pracowników Policji wystosowała pismo do Dobrosława DOWIATA-URBAŃSKIEGO - Szefa Służby Cywilnej (pismo TUTAJ), w którym odniosła się do treści zamieszczonych w "Sprawozdaniu o stanie służby cywilnej i o realizacji zadań tej służby w 2016 roku". Analiza tego dokumentu w zestawieniu z danymi z analogicznych sprawozdań z lat ubiegłych pozwoliła naszej organizacji związkowej na wysnucie bardzo interesujących i niepokojących wniosków.

W roku ubiegłym wzrosty wynagrodzeń członków korpusu służby cywilnej odbywały się poprzez dokonanie zwiększenia limitów środków na wynagrodzenia u poszczególnych dysponentów budżetowych. Pomimo, że w 2016 roku średnioroczny wskaźnik wzrostu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej oraz kwota bazowa pozostały na niezmienionym poziomie Rada Ministrów podjęła decyzję o przeznaczeniu na wynagrodzenia m.in. członków korpusu służby cywilnej dodatkowej puli środków, co znalazło ostatecznie odzwierciedlenie w limitach ujętych w ustawie budżetowej. Przełożyło się to także na wzrost limitu środków na wynagrodzenia członków korpusu służby cywilnej zatrudnionych w jednostkach Policji względem 2015 roku.

Dane na ten temat zostały zebrane w tabeli zamieszczonej w piśmie, która bezwzględnie pokazuje, że zarówno kwotowy, jak i procentowy wzrost wynagrodzeń w jednostkach Policji był najniższy w porównaniu z innymi typami urzędów. Analogiczna sytuacja dotyczy relacji wynagrodzeń pracowniczych w urzędach resortu spraw wewnętrznych.

Wzrost limitu środków na wynagrodzenia u poszczególnych dysponentów budżetowych ma miejsce także w 2017 roku - również przy niezmienionej kwocie bazowej oraz wskaźniku wzrostu wynagrodzeń. Dynamika wzrostu wynagrodzeń w przypadku całego korpusu wynieść ma 2,2%. W przypadku członków korpusu służby cywilnej zatrudnionych w jednostkach Policji limit środków na wynagrodzenia określony w ustawie budżetowej na 2017 roku związany jest z realizacją „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu w latach 2017 - 2020”. Wynika stąd, że zrealizowana obecnie podwyżka wynagrodzeń pracowników Policji może być tylko minimalnie wyższa niż w innych urzędach. Matematyka jako królowa nauk jest nieubłagana i obnaża krytyczną sytuację finansową pracowników Policji nie dając nawet cienia nadziei na budowanie konkurencyjności wynagrodzeń: po wzroście wynagrodzeń w roku 2017 pracownicy służby cywilnej w komendach powiatowych Policji nadal pozostają najniżej wynagradzanymi pracownikami urzędów, a różnica kwotowa do drugiej w kolejności od końca pozycji zajmowanej przez Oddziały Straży Granicznej wynosi ok. 270 zł. Do przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia całkowitego, osiąganego w urzędach nienależących do resortu spraw wewnętrznych komendom powiatowym Policji brakować będzie ponad 300 zł.

Pomimo wzrostu wynagrodzeń nadal pozostajemy najniżej wynagradzanymi pracownikami urzędów w Polsce. Jesteśmy więc pariasami służby cywilnej, dla której pojęcia: „Sprawiedliwość - Solidarność - Antydyskryminacja w wynagradzaniu” są raczej obce.

Z dużą niecierpliwością i zaciekawieniem oczekujemy więc na realizację jednego z głównych priorytetów Szefa Służby Cywilnej na 2017 rok jakim jest poprawa konkurencyjności wynagrodzeń w służbie cywilnej. Wyrażamy jednak dużą obawę, że w związku z realizacją „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu w latach 2017—2020” będziemy pomijani w systemowych podwyżkach wynagrodzeń w kolejnych latach, na co nie wyrażamy zgody.

Efektem powyższej analizy jest wniosek Związku Zawodowego Pracowników Policji skierowany do Ministra Dobrosława DOWIATA-URBAŃSKIEGO o podjęcie wspólnych intensywnych działań zmierzających do tego, by poziom środków zaplanowanych na wynagrodzenia członków korpusu służby cywilnej i pozostałych pracowników na rok 2018 uwzględniał przede wszystkim pracowników naszego resortu. Podkreśliliśmy, że niezbędne tu jest systemowe podejście do modernizacji administracji rządowej z uwzględnieniem szczególnej sytuacji płacowej pracowników Policji.

SPRAWOZDANIE SZEFA SŁUŻBY CYWILNEJ ZA ROK 2016

Szef Służby Cywilnej Dobrosław DOWIAT-URBANSKI przekazał (31 marca br.) na ręce Prezesa Rady Ministrów Beaty SZYDŁO "Sprawozdanie o stanie służby cywilnej i o realizacji zadań tej służby w 2016 roku”.

W sprawozdaniu Szef Służby Cywilnej przedstawił nie tylko najnowsze dane i trendy, ale także scharakteryzował sytuację korpusu służby cywilnej oraz plany na kolejny rok.

Za jedno z najważniejszych osiągnięć 2016 roku minister DOWIAT-URBAŃSKI uznał m.in. poprawę sytuacji płacowej najmniej zarabiających członków korpusu służby cywilnej. Pozytywną informacją są także dane o wzroście zatrudnienia osób z niepełnosprawnością. Szef Służby Cywilnej zwraca jednak uwagę m.in. na niepokojący trend związany ze spadkiem zatrudnienia osób młodych (do 30 roku życia).

Głownymi priorytetami Szefa Służby Cywilnej na 2017 rok są:


- poprawa konkurencyjności wynagrodzeń w służbie cywilnej,
- modernizacja zarządzania służbą cywilną.

Zgodnie z art. 15 ust. 7 ustawy o służbie cywilnej, Szef Służby Cywilnej przedstawia Prezesowi Rady Ministrów, do końca marca każdego roku, sprawozdanie o stanie służby cywilnej i o realizacji zadań tej służby za rok poprzedni. Prezes Rady Ministrów w terminie 3 miesięcy może je przyjąć lub odrzucić. Sprawozdanie jest opiniowane przez Radę Służby Publicznej - działający przy Prezesie Rady Ministrów organ opiniodawczo-doradczy.

Polecamy rzetelne zapoznanie się z dokumentem oraz załącznikami zamieszczonymi poniżej:

- Sprawozdanie SSC za rok 2016 - format pdf TUTAJ,

- Zał. nr 1 - zatrudnienie i wynagrodzenia - TUTAJ,

- Zał. nr 2 - środki na finansowanie służby cywilej - TUTAJ,

- Zał. nr 3 - poprawa sytuacji płacowej najmniej zarabiających członków korpusu -TUTAJ,

- Zał. nr 4 - pierwsza ocena - TUTAJ,

- Zał. nr 5 - analiza danych statystycznych dot. urzędników mianowanych - TUTAJ,

- Zał. nr 6 - oceny okresowe - TUTAJ,

- Zał. nr 7 - stopnie służbowe - TUTAJ,

- Zał. nr 8 - godziny nadliczbowe - TUTAJ,

- Zał. nr 9 - postępowanie wyjaśniające i dyscyplinarne - TUTAJ,

- Zał. nr 10 - inne istotne zadania - TUTAJ.


Źródło: www.dsc.kprm.gov.pl
DNI WOLNE OD PRACY W URZĘDACH ADMINISTRACJI RZĄDOWEJ
2 maja, 16 czerwca i 14 sierpnia będą w tym roku dniami wolnymi od pracy dla pracowników administracji rządowej. W zamian urzędy będą otwarte w soboty: 13 maja, 24 czerwca i 9 września. Stosowne zarządzenie podpisała Beata KEMPA, Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - można z nim zapoznać się TUTAJ.


Zarządzenie Szefa KPRM dotyczy rządowej administracji centralnej oraz terenowej. Przepisy zarządzenia nie mają zastosowania do administracji samorządowej (urzędów marszałkowskich, starostw powiatowych oraz urzędów miast i gmin), w których czas pracy regulowany jest odrębnymi przepisami.


Źródło: www.dsc.kprm.gov.pl
KOLEJNY POMYSŁ ZZPP NA ŚRODKI MODERNIZACYJNE

W dniu 29 marca br. Joanna STEC-TRZPIL - V-ce Przewodnicząca Komisji Krajowej Związku Zawodowego Pracowników Policji wystąpiła z pismem do Pana Ministra Jarosława ZIELIŃSKIEGO z prośbą o rozstrzygnięcie istotnego problemu dot. wykorzystania środków z „Programu modernizacji Policji (… )” naliczonych na wakujące stanowiska pracownicze oraz z oszczędności powstałych w wyniku przebywania pracowników na urlopach wychowawczych, bezpłatnych i zwolnieniach lekarskich.

W piśmie tym, z którym można zapoznać się TUTAJ, V-ce Przewodnicząca zwróciła się z prośbą rozpatrzenia propozycji Związku Zawodowego Pracowników Policji zawartej w stanowisku z dnia 25 stycznia br., gdzie oprócz potwierdzenia uzgodnionego kierunku rozdysponowania środków z „Programu modernizacji (… )” w relacji 90% kwoty - podwyżka obligatoryjna i 10% - podwyżka fakultatywna dla najniżej wynagradzanych pracowników Policji, złożyliśmy propozycję, by środki finansowe przeznaczone na podwyżkę wynagrodzeń na wakujących stanowiskach oraz dla osób uprawnionych do urlopu wychowawczego i korzystających z obniżenia wymiaru czasu pracy, mogły być wykorzystywane (do chwili obsadzenia tych stanowisk) na okresowe dodatki zadaniowe i specjalne.

W celu racjonalnego wykorzystania wskazanych wyżej środków nasza organizacja związkowa zadeklarowała otwartość na dialog i gotowość do podjęcia działań wspólnie ze stroną służbową dla dobra pracowników Policji i całej formacji.

Propozycja wydatkowania środków na okresowe dodatki zadaniowe i specjalne została uzasadniona przez ZZPP stwierdzeniem, iż umożliwiając dodatkowe wynagradzanie pracowników realizujących zadania przypisane do nieobsadzonych w danej chwili stanowisk idealnie wpisujemy się w założenia ustawy z dnia 15 grudnia 2016 r. o ustanowieniu „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu w latach 2017-2020” dedykującej środki na podwyżki dla pracowników Policji na stworzenie polityki budowania konkurencyjności wynagrodzeń pracowników naszego resortu.

III ETAP PODWYŻEK

Analiza przeprowadzona przez naszą organizację związkową dot. zaprezentowanego przez Biuro Finansów KGP sposobu wyliczania kwot podstawowych, zarówno dla pierwszego, jak i drugiego etapu podwyżek dla pracowników Policji w ramach środków finansowych, przyznanych na mocy ustawy z dnia 15 grudnia 2016 r. o ustanowieniu „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu w latach 2017-2020” - pozwoliła na stwierdzenie, że w części środków zarezerwowanych na wzrost wynagrodzenia z tytułu wysługi lat występują oszczędności - wstępnie szacowane przez ZZPP w skali kraju na ok. 190 tyś. zł miesięcznie.

W dniu 02 marca 2017 roku Danuta HUS - Przewodnicząca Komisji Krajowej Związku Zawodowego Pracowników Policji wystosowała pismo do nadinsp. dra Jarosława SZYMCZYKA - Komendanta Głównego Policji z prośbą o podjęcie przez stronę służbową działań w celu dokonania wyliczeń wielkości zaoszczędzonych środków po zrealizowaniu I i II etapu podwyżki. Jednocześnie zasugerowała, aby środki te trafiły do jednostek organizacyjnych Policji, w których nastąpiły oszczędności wynikające z różnicy między rzeczywistym i maksymalnym (dwudziestoletnim) stażem pracy uprawniającym do podwyższenia wynagrodzenia. Z pismem tym można ponownie zapoznać się TUTAJ.

Efektem naszego pisma jest polecenie wydane przez nadinsp. dra Jarosława SZYMCZYKA - Komendanta Głównego Policji dot. dokonania szacunków poziomu występujących oszczędności wynikających z różnicy pomiędzy wielkością zarezerwowanych środków z "Programu modernizacji" na wzrost wynagrodzenia z tytułu wysługi lat na poziomie 20%, a rzeczywistą wysługą występującą w poszczególnych garnizonach zwiększoną o 1% (odpowiednio 1 rok), uwzględniającą zmiany jakie nastąpią w ciągu bieżącego roku.

W piśmie Pana Generała z dnia 23 marca br. (TUTAJ) jest wskazanie, że oszacowane oszczędności należy wydatkować w ramach kontynuacji etapu II podwyżek w uzgodnieniu ze związkami zawodowymi.

To powód do dużej satysfakcji naszej organizacji związkowej, gdyż jesteśmy jedynym związkiem zawodowym zrzeszającym pracowników Policji, który dostrzegając możliwość wystąpienia oszczędności finansowych w ramach "Programu modernizacji" stanął na straży tych środków i zawnioskował o wydatkowanie każdej pozostającej "złotówki" na wzrost wynagrodzeń najniżej zarabiającej grupy zawodowej spośród wszystkich podległych Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji, jak również najniżej wynagradzanej w służbie cywilnej.

NOWY ZARZĄD ZZPP W KOMENDZIE GŁÓWNEJ POLICJI
W dniu 23 marca 2017 r. w Komendzie Głównej Policji na ulicy Puławskiej w Warszawie odbyły się obrady wyborcze z członkami Tymczasowego Zarządu Komendy Głównej Policji Związku Zawodowego Pracowników Policji. Z tym też dniem zakończył swoją działalność Tymczasowy Zarząd, a rozpoczął Zarząd KGP ZZPP.

Do poprowadzenia obrad zostali zaproszeni: kol. Józef ĆWIKLIŃSKI i Joanna STEC-TRZPIL piastujący funkcje wiceprzewodniczących Komisji Krajowej Związku Zawodowego Pracowników Policji. Przedstawiciele władz krajowych biorący udział w obradach zapoznali wyborców z działaniami podejmowanymi przez Związek na szczeblu krajowym. Przybliżyli najistotniejsze problemy, które obecnie są poruszane podczas prac komisji i zespołów szczebla centralnego, w tym m.in. starania ZZPP zmierzające do pozyskania kolejnych środków na podwyższanie wynagrodzeń pracowników Policji.
Uzasadnili również potrzebę udziału organizacji związkowych w tworzeniu przepisów wewnętrznych - regulujących prawa i obowiązki pracownicze oraz podkreślali istotne znaczenie współpracy kierownictwa służbowego z organizacją związkową. Zaakcentowali również rolę organizacji związkowej w zakresie ochrony interesów pracowniczych, kształtowaniu stosunków międzyludzkich (kolektywnych działań pracowniczych) oraz tożsamości organizacyjnej.


Poniżej przedstawiamy wyłonione w trakcie wyborów nowe władze Zarządu Komendy Głównej Policji Związku Zawodowego Pracowników Policji, które będą reprezentować swych członków wobec Kierownictwa służbowego w okresie trwania rozpoczynającej się kadencji: 2017 – 2021 r.

Funkcję Przewodniczącej Zarządu Komendy Głównej Policji ZZPP objęła Kol. Dorota GIELECIŃSKA.
Wiceprzewodniczącymi Zarządu zostały: Agnieszka GÓRALSKA, Anna ZAJĄC oraz Joanna ROSICKA.
Stanowisko Sekretarza oraz Skarbnika powierzono odpowiednio Piotrowi BORYSIUKOWI oraz Wiesławie BIERNACIK.


Na okres nadchodzącej kadencji Delegaci wybrali również funkcje kontrolne w Komisji Rewizyjnej KGP w osobach: Michał DWORZYŃSKI - przewodniczący Komisji oraz członkowie Komisji Beata BIESIADECKA i Anna KUTYŁA.

Zarząd Komendy Głównej Policji ZZPP podczas Krajowego Zjazdu Delegatów reprezentować będą Dorota GIELECIŃSKA oraz Wiesława BIERNACIK.

Wybranemu Zarządowi gorąco gratulujemy i życzymy sił oraz nieustającej pasji w wykonywaniu tej trudnej i nie zawsze wdzięcznej pracy jaka stoi przed działaczami związkowymi.

ROZPORZĄDZENIA ZMIENIAJĄCE WYNAGRODZENIA
Początek marca br. przyniósł ze sobą wprowadzenie w życie dwóch zmian do rozporządzeń określających zasady wynagradzania pracowników nieobjętych mnożnikowym systemem wynagradzania:

- w dniu 2 marca w Dzienniku Ustaw RP pod poz. 455 opublikowane zostało Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 24 lutego 2017 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie zasad wynagradzania pracowników niebędących członkami korpusu służby cywilnej zatrudnionych w urzędach administracji rządowej i pracowników innych jednostek - treść rozp. TUTAJ,

- w dniu 6 marca w Dzienniku Ustaw RP pod poz. 483 opublikowane zostało Rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 3 marca 2017 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków wynagradzania za pracę i przyznawania innych świadczeń związanych z pracą dla pracowników zatrudnionych w państwowych jednostkach budżetowych resortu spraw wewnętrznych i administracji - treść rozp. TUTAJ.

Przypominamy, że inicjatorem opublikowanych zmian była nasza organizacja związkowa: Związek Zawodowy Pracowników Policji, więc wejście w życie tych rozporządzeń i umieszczonych w nich - zmienionych zgodnie z naszą prośbą i oczekiwaniami - progów w tabelach miesięcznych stawek wynagrodzeń zasadniczych dla pracowników bezmnożnikowych m.in. Policji oraz szkół policyjnych uważamy za swój wielki sukces. Dzięki podwyższeniu progów wynagrodzeń w poszczególnych grupach zaszeregowania możliwe stało się rozpoczęcie prac nad planowaniem i długofalowym budowaniem strategii wynagrodzeń w ramach organizacji jaką jest polska Policja.
INICJUJEMY III ETAP PODWYŻEK
Związek Zawodowy Pracowników Policji przeprowadził dogłębną analizę zaprezentowanego przez Biuro Finansów KGP sposobu wyliczania kwot podstawowych, zarówno dla pierwszego, jak i drugiego etapu podwyżek dla pracowników Policji w ramach środków finansowych, przyznanych na mocy ustawy z dnia 15 grudnia 2016 r. o ustanowieniu „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu w latach 2017-2020”.

Analiza ta pozwoliła na stwierdzenie, że w części środków zarezerwowanych na wzrost wynagrodzenia z tytułu wysługi lat pojawią się oszczędności - wstępnie szacowane w skali kraju na ok. 190 tyś. zł miesięcznie.

W związku z powyższym w dniu 02 marca 2017 roku Danuta HUS - Przewodnicząca Komisji Krajowej Związku Zawodowego Pracowników Policji wystosowała pismo do nadinsp. dra Jarosława SZYMCZYKA - Komendanta Głównego Policji z prośbą o podjęcie przez stronę służbową działań w celu dokonania wyliczeń wielkości zaoszczędzonych środków po zrealizowaniu I i II etapu podwyżki. Jednocześnie zasugerowała, aby środki te trafiły do jednostek organizacyjnych Policji, w których nastąpiły oszczędności wynikające z różnicy między rzeczywistym i maksymalnym (dwudziestoletnim) stażem pracy uprawniającym do podwyższenia wynagrodzenia.

W piśmie tym (z którym można zapoznać się TUTAJ) Przewodnicząca KK ZZPP zauważyła również, że oprócz konieczności oszacowania powyżej wskazanych oszczędności należy także wyliczyć wielkość niewykorzystanych wcześniej środków naliczonych na wakujące stanowiska pracownicze.

Przewodnicząca KK kończąc pismo złożyła deklarację, że reprezentowany przez Nią Związek Zawodowy Pracowników Policji to organizacja związkowa, która jest zawsze otwarta na dialog i chętnie podejmująca działania w celu racjonalnego wykorzystania wskazanych wyżej środków dla dobra pracowników Policji, jak i całej formacji.
Strona 89 z 117 << < 86 87 88 89 90 91 92 > >>
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Engine: Extreme Fusion IV
Theme by Hell modified Kacper W.